Hale modułowe - jak szybko i efektywnie postawić halę?

25-09-2019, 09:23

W ostatnim czasie coraz częściej zdarza się, że na rynku powstaje wiele różnorodnych budynków, które są przeznaczone dla przemysłu. Nic w tym dziwnego, ponieważ obecnie wiele przedsiębiorstw prężnie się rozwija, a tym samym w naszym kraju inwestuje wielu zagranicznych inwestorów, którzy poszukują tu rynku zbytu i tanich pracowników. Z tego powodu powstawanie dużych hali na terenach przemysłowych nikogo już nie dziwi. Zatem w jaki sposób można wybudować taką halę, jeżeli należy wykonać ją bardzo szybko? Czy jest to w ogóle wykonalne?

hale modułowe

Budowanie hali jest coraz szybsze

W dzisiejszych czasach przemysł działa bardzo prężnie. Jest to przede wszystkim spowodowane rozwojem nowoczesnej technologii, ponieważ obecnie wiele zadań mogą za ludzi wykonywać maszyny, a przede wszystkim roboty. Automatyka ma duże znaczenie w przemyśle, jednakże w zależności od regionu bardzo prężnie może rozwinąć się także sektor transportu.

Te wszystkie gałęzie przemysłu bardzo często potrzebują więcej miejsca, aby rozwinąć swoją działalność. Tym samym bardzo często może okazać się niezbędna budowa dużych hal, w których może być kontynuowana produkcja, lub też do których możliwe jest przeniesienie części magazynu.

Bardzo często jedynym warunkiem wielu inwestorów, którzy decydują się na budowę nowej hali pod inwestycję jest jej krótki czas wykonania. Jest to bardzo istotne, aby zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ jak mówi popularne przysłowie, czas to pieniądz i tym samym nie powinniśmy zbyt długo czekać, aż powstanie nowe miejsce do pracy. Zatem jakich materiałów warto w tym przypadku użyć, aby taka budowa była szybka?

Hale modułowe coraz częściej wykorzystywane

Wbrew pozorom budowa hali wcale nie musi trwać latami. W dzisiejszych czasach dostępne są nowoczesne technologie, za pomocą których możliwe jest wybudowanie takiej hali nawet w kilka tygodni. Mowa tu oczywiście o halach modułowych, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na ich budowę, ponieważ to dzięki nim można szybko i bez problemu przenieść przedsiębiorstwo w zupełnie nowe miejsce. Zatem jakie są największe zalety tych rozwiązań?

Największe zalety hali modułowych

Warto pamiętać, że hala modułowa to nic innego jak połączone ze sobą panele, które zastępują w takich obiektach tradycyjne ściany wykonane z cegły. Całość jest wzmocniona solidnymi fundamentami oraz słupami, a także dachem. Obiekt na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo podobnie, jak przykładowo magazyn wykonanych techniką tradycyjną. Jednak w tym przypadku w zależności od rozmiarów takiej hali, prace mogą zostać wykonane naprawdę bardzo szybko i tym samym na efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Niewątpliwą zaletą takich hal modułowych jest bardzo krótki czas ich realizacji. Jak już wcześniej wspomniano ich wybudowanie jest nie tylko proste, ale także bardzo szybkie. Jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, że dużą zaletą jest także możliwość ułożenia wszystkich elementów razem właśnie na placu budowy. Jeszcze kilkanaście lat temu wydawałoby się to niemożliwe, ponieważ podczas każdej budowy wszelkie elementy konstrukcyjne musiały być ze sobą łączone na terenie budowy. W przypadku hali modułowych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Decydując się na taką budowę można być pewnym, że komponenty będą w całości gotowe i przetransportowane jedynie na plac budowy w takim stanie, że wystarczy je ze sobą odpowiednio połączyć.

To z pewnością w dużym stopniu skraca czas takiej inwestycji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że koszt budowy takich hal jest także stosunkowo niewielki. Wielu przedsiębiorców ceni także takie rozwiązania za ich uniwersalność. Warto się na nie zdecydować w szczególności, gdy chcemy w takiej hali umieścić:

- magazyn,

- fabrykę,

- sklep wielkopowierzchniowy.

Możliwości w tym przypadku jest wiele i na pewno każdy z przedsiębiorców znajdzie atrakcyjne rozwiązanie dla siebie.

Zdecydowanie hale modułowe w ostatnim czasie stają się bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na to rozwiązanie, ponieważ za pomocą nowoczesnych materiałów można bardzo szybko postawić taką halę. Jest to bardzo ważne aby wybrać dobre materiały do budowy, ponieważ tylko dzięki nim tak naprawdę nieruchomość będzie mogła zostać ukończona na czas. Wbrew pozorom budowa takiej hali nie trwa wiele miesięcy, a jedynie kilka tygodni. W przypadku gdy komponenty są naprawdę złożone, wystarczy przetransportować je na teren budowy i kolejno ułożyć w całość.

Z czego wykonane są hale modułowe?

Hale wykonane we wspomnianej technologii modułowej produkowane są przede wszystkim zawsze pod indywidualne zamówienie złożone przez klienta. Warto jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązania są bardzo uniwersalne i tym samym przygotowanie projektu nie jest dużym problemem dla każdego konstruktora. Warto wiedzieć, że dla wielu inwestorów bardzo ważnym elementem projektu takiej hali jest możliwość jej powiększenia.

Coraz częściej zdarza się, że przedsiębiorcy celowo decydują się na zakup lub też wynajem dużej działki, gdzie jest dodatkowo możliwość poszerzenia hali. Czasem całą działalność wielu przedsiębiorców przenosi do jednego kraju, tym samym powiększenie takiej hali może wydawać się konieczne. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że z czasem działalność może na tyle się rozszerzyć, że większe zaplecze będzie natychmiast potrzebne. Tym samym dostawienie kolejnych modułów do istniejącej już konstrukcji będzie często wymogiem, który stawia inwestor każdemu projektantowi wspomnianych hal. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że podczas wykonywania takiego produktu od razu brane jest pod uwagę odpowiednie wyposażenie takiej hali. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że koszt całkowitej inwestycji jest zależny przede wszystkim od ilości wykorzystanych modułów, jak również rodzaju materiału, który został użyty do budowy. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że cena projektu i budowy może znacznie się różnić w przypadku, gdy wykonamy ofertę bez wyposażenia oraz z niezbędnym wyposażeniem takiej hali.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag hale modułowe
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: