#HairProtest przeciw łamaniu praw człowieka w Korei Północnej. Też możesz dołączyć

21-03-2013, 09:39

Dążąc do całkowitego podporządkowania sobie jednostki, władze totalitarnego państwa mogą ograniczyć nawet prawo do decydowania o jej własnym wyglądzie. Doskonałym tego przykładem jest Korea Północna, gdzie wprowadzono listę 28 oficjalnych fryzur dla kobiet i mężczyzn. A to tylko wierzchołek góry lodowej...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wiadomo nie od dziś, że w Korei Północnej setki tysięcy ludzi, także dzieci, przetrzymywanych jest w obozach dla więźniów politycznych, gdzie stają się ofiarami łamania praw człowieka. Są zmuszani do ciężkiej pracy, poddawani torturom, za karę odmawia się im posiłków... Wielu z nich nie popełniło żadnego przestępstwa - zostali skazani w ramach odpowiedzialności zbiorowej, bo coś ich łączyło z tymi, których uznaje się za „nieprzyjaciół reżimu”.

Państwo bez oporów ingeruje również w życie praworządnych obywateli. Niecały miesiąc temu media informowały o zatwierdzeniu przez koreańskie władze 28 fryzur, które „oddają ducha komunizmu”. Wykluczone są uczesania na szpic, fryzury usztywnione żelem, nie ma też mowy o loczkach - czytamy w Gazecie Wyborczej. Plansza pokazująca Koreańczykom, jak mają prawo się uczesać, miała zawisnąć w każdym zakładzie fryzjerskim najbardziej zamkniętego państwa świata. Można ją zobaczyć poniżej.

28 fryzur dozwolonych w Korei Północnej

28 fryzur dozwolonych w Korei Północnej, fot. #HairProtest

Wprowadzenie w Korei Północnej listy oficjalnych fryzur stało się impulsem do międzynarodowej kampanii społecznej zainicjowanej przez Amnesty International Polska. Jak czytamy na stronie akcji, do której każdy może dołączyć, dodając swoje zdjęcie: It’s not about hair. It’s about human rights in North Korea.

- Rozpoczęta przez nas międzynarodowa akcja ma uzmysławiać osobom na co dzień korzystającym z wolności wypowiadania się, że wciąż istnieją kraje, których władze ingerują w najbardziej intymne aspekty życia. #HairProtest pozwala w prosty sposób wyrazić solidarność z obywatelami Korei Północnej. Jest jednocześnie apelem i formą nacisku społeczności międzynarodowej na światowych przywódców, by podjęli bardziej zdecydowane działania zmierzające do poprawy sytuacji mieszkańców Korei Północnej - tłumaczy Draginja Nadaždin, dyrektorka Amnesty International Polska.

Po zakończeniu akcji, która ruszyła we wtorek 19 marca, fotopetycja ma trafić do Kim Dzong Una i przedstawicieli władz północnokoreańskich. W chwili pisania tego tekstu strona przygotowana przez agencję Grey Group zawierała już 1532 zdjęcia.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.