Haft diamentowy, czyli prosty sposób na artystyczną satysfakcję

22-11-2021, 15:06

Niektórzy układają puzzle, inni zamki z klocków albo domki z zapałek. Sposobów na kreatywne zajęcia jest nieskończenie wiele. Czasem chodzi tylko o sam proces tworzenia, ale najczęściej to zbliżanie się do efektu swojej pracy wyzwala w ciele przyjemny dreszcz emocji, a dusza krzyczy: „Udało się!”. Haft diamentowy wpisuje się w ten klimat idealnie.

Haft diamentowy, czyli prosty sposób na artystyczną satysfakcję

Haftowanie obrazu diamencikami

Diamentowa mozaika, zwana też haftem diamentowym, łączy w sobie to, co lubisz w układaniu, z tym, co utożsamiasz z artyzmem. Poprzez przyklejanie – „haftowanie” – drobnych jak soczewica diamencików krok po kroku zbliżasz się do efektu w postaci gotowego obrazu.

Jak to dokładnie wygląda?

  1. Wyciągasz podobrazie z nadrukowanym wzorem. Zobaczysz, że pokrywa go klejąca warstwa przykryta folią. Zostaw folię, oderwij tylko kawałek – wtedy klej nie wyschnie, a Ty pracujesz w swoim tempie.

  2. Szykujesz kryształki (diamenciki), pogrupowane i podpisane, więc omijasz problem z doborem kolorów.

  3. Bierzesz pęsetę i aplikator do nanoszenia diamencików na płótno – dzięki nim „haftujesz” precyzyjnie.

  4. Spoglądasz na schemat, który Cię prowadzi do celu.

  5. Zatapiasz się w relaksującej pracy twórczej.

To proste zajęcie, które nie wymaga ani zdolności, ani specjalistycznej wiedzy przenosi Cię do świata sztuki – świata, który nie musi być daleki, który wcale nie należy do „wybrańców”, bo każdy może uczestniczyć w jakimś akcie twórczym.

Kontakt ze sztuką, relaks i inne wartości

Współczesny świat oferuje wiele dobrodziejstw, ale jednocześnie wymaga od człowieka ogromnych nakładów energii, koncentracji, uważności, odporności na stres. Chaos i szybki postęp wypalają siły i zasoby ludzkiego organizmu. Jak sobie z tym radzić? Ratunkiem są zajęcia, które sprowadzą choć na chwilę ciało i umysł do równowagi.

Kontakt ze sztuką od zawsze miał działanie terapeutyczne. Świadczy o tym fakt, że świat artystyczny (na różnych poziomach i w różnych dziedzinach) trwa nieustannie od prehistorii aż do dziś. Niektórzy od tego odchodzą, bo się boją, że nie mają talentu, że nie potrafią.

Czy Ciebie to dotyczy?

paryż diamond painting

Zupełnie niepotrzebnie rezygnujesz – na szczęście z haftem diamentowym ta wymówka odpada. A zobacz, co zyskasz:

  • Zupełnie naturalnie wejdziesz w stan skupienia.

  • Wyciszysz się, uspokoisz emocje, nadmierne pobudzenie, niepotrzebne nerwy, nabierzesz dystansu do trudnych spraw.

  • Uwolnisz się od napięcia, poczujesz, jak bardzo stres i nawyki spięły Twoje mięśnie, w końcu wyluzujesz.

  • Poćwiczysz mimochodem i przyjemnie ważne umiejętności: spostrzegania wzrokowego, małej motoryki, koordynację wzrokowo-ruchową – zrobisz sobie artystyczny trening mózgu.

  • Wzmocnisz samoocenę, nabierzesz pewności siebie, bo widzisz, że Twój czas i wkład pracy w tworzenie obrazu procentuje.

Diamentowa mozaika dla siebie i dla kogoś

Spełnij swoje artystyczne marzenia. Sprawdź, jak to jest poczuć się twórcą, jak działa „haftowanie” obrazu. Popatrz z dumą i satysfakcją na ukończone obrazy. Nie zostawisz tego dla siebie, to pewne, bo właśnie tak działa radość twórcza – człowiek chce się nią dzielić.

A przecież haft diamentowy nadaje się na prezent nie gorzej niż kwiaty, biżuteria czy książka. Z zestawem mozaikowym dajesz – pamiętasz? – relaks, lepszą samoocenę, odstresowanie i kontakt ze sztuką. W sam raz dla bliskiej osoby, prawda? Tym bardziej, że wybór obrazów u Artonly (portrety ludzi, zwierząt, pejzaże, słynne dzieła) jest spory, więc możesz dopasować do upodobań danej osoby.

Po więcej artystycznych inspiracji zapraszamy na stronę: https://www.artonly.pl/Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag nolstag haft diamentowytag hafttag AWPtag AfrvrWP
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.