Hackfest: W 48 godzin może powstać nawet kilkadziesiąt wartościowych aplikacji internetowych

PATRONAT MEDIALNY 24-04-2012, 08:28

Hackfest to maraton programistyczny, który odbył się w tym roku równolegle w Poznaniu, Bielsku-Białej i online. W imprezie wzięło udział 90 osób, które przez 48 godzin - bo tyle trwa maraton - stworzyły 30 aplikacji internetowych.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Najlepsze aplikacje wybierali zarówno internauci (przez 5 dni oddano ponad 2300 głosów), jak i zaproszeni jurorzy (dziennikarze, biznesmeni, freelancerzy).

Najlepszą aplikacją w głosowaniu eksperckim została aplikacja wspomagająca pracę przychodni lekarskiej Connecterio (hackfest.pl/projects/1522,connecterio). Dwóch Maćków i Adam z Łodzi na pomysł swojej aplikacji wpadli podczas 200-kilometrowej drogi do Poznania - uznali, że konsultacje wyników badań czy wstępna diagnoza przez internet mogą dla wielu ludzi bardziej dostępne.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Drugie i trzecie miejsce zajęły: serwis do pracy nad pomysłami Conceptr.net (hackfest.pl/projects/1372,conceptr.net) stworzony przez studentów Politechniki Poznańskiej oraz Borrower (hackfest.pl/projects/1611,borrower ) - aplikacja mobilna przypominająca o pożyczonych przedmiotach. Conceptr.net  zdominował kategorie dodatkowe dotyczące designu i kreatywnego interfejsu.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Najlepszą inspiracją na wartościowe aplikacje jest samo życie, co potwierdza wygrana serwisu zabio.re (hackfest.pl/projects/1374,zabio.re) w kategorii „aplikacja najbardziej ułatwiająca życie”. Michałowi z Wrocławia i Pawłowi z Gdańska tak znudziło się czasochłonne umawianie na przejazdy ze znajomymi, że stworzyli mobilną aplikację bazującą na sieci znajomych z Facebooka rozwiązującą ten problem. W ramach walki o głosy internautów twórcy nakręcili i opublikowali na YouTube teaser projektu, zachęcający do jego poparcia.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Serca i kliki internautów zebrały projekty DotRebb, Songbox oraz omawiany już zabio.re. DotRebb (hackfest.pl/projects/1593,detrobb) to projekt do monitorowania skradzionego sprzętu. W przypadku ustawienia stanu „skradziony” przez właściciela oprogramowanie potrafi zrobić zdjęcie kamerą internetową złodziejowi i przesłać je wraz z numerem IP. Songbox (hackfest.pl/projects/1547,songbox ) to według twórców „portal skierowany do miłośników muzyki, którzy w szybki sposób chcą poznać nowe utwory lub dzielić się swoimi perełkami z innymi”.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, partner strategiczny Hackfestu, na co dzień inwestujący w perspektywiczne projekty internetowe, w ramach własnego programu Inkubator Innowacji wytypował dwa projekty, które mają szansę na preinkubację i dofinansowanie startupu kwotą nawet do 800 tys. zł. Wyróżnione zostały wspomniana już aplikacja Zabio.re oraz Be Awesome (hackfest.pl/projects/1589,be-awesome) - aplikacja, której inspirację stanowił problem rzucenia palenia, a ogólnym założeniem jest motywowanie do działania poprzez mówienie o swoim celu.

Hackfest 2012
fot. - Hackfest 2012
Przedstawione projekty to tylko 10% pomysłów, które powstały podczas Hackfestu zorganizowanego po raz trzeci przez Fundację Polak 2.0. Katalog aplikacji znajduje się na stronie hackfest.pl - pod każdym projektem można się wypowiedzieć, dając młodym przedsiębiorcom cenne wskazówki, jak powinni go rozwijać. Kolejny Hackfest już jesienią!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy