Grupowe zakupy okazały się hitem

GazetaPrawna.pl 27-08-2010, 10:20

Łączenie konsumentów w grupy to intratny biznes. Dwa największe serwisy tego typu po 4 miesiącach działalności mają już 10 milionów złotych obrotów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Startują kolejne serwisy oferujące zniżki na towary i usługi: Fastdeal.pl i Cuppon.pl. Dwa największe, funkcjonujące od 4 miesięcy, amerykański Grupon i polski Gruper, zdobyły już kilkadziesiąt tysięcy klientów, a ich łączne obroty szacowane są na blisko 10 milionów złotych. Dzięki oferowanym zniżkom kupujący zaoszczędzili ponad 9 mln zł.

Pomysł na kolektywne zakupy wziął się ze starej handlowej zasady: jeśli ktoś dużo kupuje, może liczyć na solidny rabat. Grupa klientów, zamawiając razem np. kilkanaście pralek, dysponuje już pokaźną siłą nabywczą. Mogą więc oczekiwać, że właściciel sklepu zrezygnuje z części swojej marży. A właściciel salonu kosmetycznego, zamiast łupić ze skóry nieliczne klientki, opuści cenę, jeśli przyjdą w dużej grupie.

Niełatwo jest jednak taką grupę zorganizować. Problem rozwiązał internet. Serwisy szukają firm, które godzą się na sprzedanie swojego produktu taniej pod warunkiem, że kupi go odpowiednia liczba osób. Ogłoszenie o ofercie dzięki serwisom dociera do tysięcy klientów więc znalezienie chętnych nie jest trudne.

W ciągu czterech miesięcy od startu Gruper sprzedał ponad 13 tysięcy różnych kuponów na produkty i usługi. Jego rówieśnik, jeśli chodzi o funkcjonowanie w Polsce, Grupon, jeszcze więcej, bo ponad 120 tysięcy.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Grupowe zakupy to niższe ceny

Sylwia Czubkowska

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.