Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Górzyste tereny stanu Arizona

24-01-2022, 14:03

Jeżeli lubimy prawdziwą przygodę, kochamy góry, a także poszukujemy dziką przyrodę, to podróż do stanu Arizona okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście jak każdą z nich należy sobie dokładnie zaplanować. Wtedy nie będziemy marnować czasu na przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, które jak wiadomo, są od siebie dość mocno oddalone.

Górzyste tereny stanu Arizona

Niesamowita geologia terenu

Wybierając się do zwiedzania stanu Arizona, który znajduje się na południowo-zachodnim krańcu kraju, możemy spodziewać się prawdziwego geologicznego raju. Tutejsze góry z widocznymi warstwami skał powodują wyjątkowe i oszałamiające wrażenie. Jeżeli tylko będziemy w tym miejscu podróżować, to koniecznie musimy wybrać się do Horseshoe Bend.

Chyba nikomu nie trzeba mówić, że Arizona słynie przede wszystkim z Wielkiego Kanionu. Ale to właśnie w tym miejscu wpływa majestatyczna rzeka Colorado River właśnie do Wielkiego Kanionu. Widok z góry jest niesamowity. Właśnie w tym celu możemy skorzystać z punktu widokowego. Drugim takim miejscem jest Kanion Antylopa, który również zapiera dech w piersiach, jeżeli chodzi o jego wygląd. Ponadto możemy go zobaczyć od środka, na wycieczce pieszej. Wtedy będziemy mogli się poczuć naprawdę jak w przygodowym filmie.

Miasteczko Seligman

Jeżeli słyszeliśmy o słynnej Autostradzie 66, która rozciąga się praktycznie przez całą szerokość kraju, to na pewno warto nie tylko się nią przejechać, ale jednocześnie zwiedzić miasteczko Seligman, które znajduje się na trasie. Będąc w tym miasteczku będziemy mogli poczuć się, jakby czas zatrzymał się mniej więcej w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Rzeczywiście z tamtego czasu zostało bardzo dużo wystroju na budynkach.

Niezwykle intrygujące są również opuszczone stacje benzynowe. To również tutaj będziemy mogli zatrzymać się w kultowej kawiarni, którą raczej znamy z amerykańskich filmów i seriali. W takim razie możemy być przekonani, że nie będziemy żałować takiej wyprawy w czasie. Z takiej podróży przywieziemy niewątpliwie wiele innych zdjęć.

Podróż na wiele dni

Pamiętajmy o tym że zwiedzanie Stanów Zjednoczonych w ciągu kilku dni i zobaczenie najważniejszych atrakcji jest praktycznie niemożliwe. Dlatego, jeżeli chcemy zwiedzać ten kraj, a nawet poszczególne stany w tym Arizona, to warto zastanowić się jednak nad dłuższym pobytem. Wtedy na pewno cała podróż, jak i również koszty związane z wyprawą okażą się bardziej opłacalne. W takim razie pomocnym rozwiązaniem okaże się zrobienie sobie listy atrakcji, które chcemy zobaczyć, jak i również harmonogramu, kiedy dane punkty zamierzamy zaliczyć w swojej podróży.

Podróżowanie po wypełnieniu wniosku ESTA

Gdy już podejmiemy decyzję o tym, że jednak wybieramy się w podróż do Stanów Zjednoczonych, pamiętajmy o dopełnieniu odpowiednich formalności. Już na szczęście nie musimy się ubiegać o wypełnienie wizy z dużym wyprzedzeniem. Ale w zupełności wystarczy wypełnić wniosek ESTA, który daje nam możliwość podróżowania po USA przez 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych.


Następny artykuł » zamknij

Dobre chińskie smartfony
Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag wiza do USAtag nolstag ESTAtag Amin12tag ALH
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031