Google+ z echem, edytorem zdjęć i także w Google Apps

28-10-2011, 08:43

Użytkownicy Google+ mogą teraz łatwiej zorientować się w "gorących tematach", sprawdzić, jak rozprzestrzenia się dana aktywność i skorzystać z webowego edytora zdjęć. Ponadto z usługi społecznościowej Google'a mogą korzystać organizacje, w ramach Google Apps.

Wczoraj firma Google na dwóch swoich blogach poinformowała o dwóch różnych nowościach w Google+. Pierwsza nowość to funkcje umożliwiające śledzenie popularnych treści, rozprzestrzeniających się aktywności oraz edytor zdjęć działający w przeglądarce.

Śledzenie popularnych treści ma ułatwić funkcja Na topie (What's hot). Dzięki temu możemy śledzić treści wzbudzające zainteresowanie na świecie, niezależnie od tego, czy jest to jakaś nowina, czy bardzo interesująca fotografia. Treści "Na topie" będzie można znaleźć wśród innych postów w Strumieniu. Będzie można również przejść do tych treści, wybierając opcję z menu po lewej stronie. Pierwszy film pod tym tekstem pokazuje, jak to wygląda.

Czytaj: Chrome: wyeksponowane aplikacje i nowy Chrome Web Store (wideo)

Kolejna nowa funkcja to Echo Google+. Umożliwia ono śledzenie, w jaki sposób rozprzestrzenia się dana aktywność, wpisy, jak wyglądały konwersacje na dany temat itd. Aby skorzystać z funkcji, trzeba znaleźć interesujący nas wpis i wybrać "Zobacz Echo". Z tego miejsca można odtworzyć ponownie aktywność wokół wpisu, przybliżyć niektóre wydarzenia, przejrzeć osoby, które były najbardziej aktywne i in. Echo Google+ to ciągle funkcja eksperymentalna. Prezentuje ją drugi film pod tym tekstem.

Ponadto w Google+ pojawił się edytor zdjęć, prosty i działający w przeglądarce, dzięki któremu wszystkie udostępniane obrazy mogą być bardziej efektowne. Edytor udostępnia wiele gotowych efektów, jest także kilka dodanych specjalnie na Halloween. Ten webowy edytor to zapewne Picnik, który został przejęty przez Google w ubiegłym roku i był integrowany również z innymi sieciowymi usługami (np. Flickr). Trzeci film pod tekstem prezentuje to narzędzie.

Google+ w Google Apps

Kolejna istotna nowość - organizacje korzystające z Google Apps mogą włączyć Google+ dla całej organizacji lub dla wybranych użytkowników. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach pomocy Google'a.

Użytkownicy Google Apps będą mieli dostęp do tych samych funkcji, co "zwykli" użytkownicy Google+. Będzie też opcja dzielenia się postami w ramach organizacji, nawet jeśli nie dodaliśmy ludzi z organizacji do swoich kręgów.

Jeśli ktoś już korzysta z Google+ na koncie osobistym, ale preferowałby konto w ramach Google Apps, będzie mógł skorzystać z narzędzia do migracji, które przeniesie jego kręgi na nowe konto. To narzędzie powinno być dostępne w ciągu kilku tygodni. Firma Google przyznaje, że generalnie połączenie Google+ i Google Apps okazało się technicznie trudniejsze niż przewidywano.

Poniżej film prezentujący funkcję Na topie.

Tak wygląda Echo Google+

Edytor zdjęć w Google+

Czytaj także: Google+ będzie wspierać pseudonimy i strony marek


Następny artykuł » zamknij

HP zatrzyma dział pecetów

Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy