Google wyszuka bez poprawek

16-11-2011, 19:34

Domyślnie Google stosuje wiele filtrów, które mają skorygować ewentualne błędy użytkownika. Już wkrótce będzie można je wygodnie wyłączyć.

O funkcji "dosłownego" wyszukiwania poinformowano na blogu Google Inside Search. Jest to odpowiedź na niedawne usunięcie możliwości wykorzystywania znaku "+" w zapytaniach do Google'a.

Czytaj także: Google umożliwi wypisanie się z bazy do określania lokalizacji

Wbrew pozorom nie było to związane z rozwojem serwisu Google+. Korporacja zapewniła, że operator "+", który umożliwiał uzyskanie bardziej szczegółowych wyników wyszukiwania wykorzystywany był w marginalnej ilości zapytań. Co jednak ważniejsze, w znacznej większości przypadków używany był niepoprawnie.

Według firmy z Mountain View znacznie mniej problemów internautom sprawia wykorzystywanie podwójnych cudzysłowów, jednak to również nie jest rozwiązanie idealne. Algorytmy wciąż stosują w takim przypadku m.in. automatyczną korekcję słownikową czy pozycjonują lepiej strony odwiedzane przez nas w przeszłości.

Nowe narzędzie w wyszukiwarce
fot. - Nowe narzędzie w wyszukiwarce
Osoby, które nie chcą korzystać z tego typu ułatwień, wkrótce będą mogły je w łatwy sposób wyłączyć. Służyć ma do tego funkcja "Dosłowne wyszukiwanie" (ang. Verbatim), którą znajdziemy w lewym menu wyszukiwarki. Nowości mają zawitać do wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych tygodni. Warto przypomnieć, że niedawne zmiany w algorytmie Google'a sprawiły, iż internautom znacznie częściej wyświetlane są teraz najświeższe wyniki.

Czytaj także: Google wesprze również firmy z Izraela


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930