Google wspiera azjatyckich producentów smartfonów

10-11-2011, 08:11

Stawką jest utrzymanie pozycji lidera przez system operacyjny Android. Po przeciwnej stronie - Apple. W grę wchodzą ogromne pieniądze.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Konflikt pomiędzy Apple'em a Google'em nie jest tajemnicą. Obie firmy walczą ze sobą na rynku mobilnych systemów operacyjnych, niedługo także zderzą się na rynku smartfonów (jak tylko ta druga firma zakończy proces przejmowania Motoroli Mobility). Nic więc dziwnego, że napięcie na linii Cupertino - Mountain View rośnie. iOS jeszcze do niedawna stanowił główną platformę wśród smartfonów, musiał jednak oddać pola Androidowi, który przebojem wdarł się nie tylko do czołówki, ale także zajął miejsce lidera.

Czytaj także: Motorola wygrywa z Apple'em

Eric Schmidt jest obecnie w Azji i spotyka się z firmami współpracującymi z Google'em głównie w sprawach systemu operacyjnego. Samsung Electronics z Korei Południowej oraz HTC z Tajwanu to najwięksi producenci, korzystający z Androida. Po tym jak Amerykanie ogłosili zakup Motoroli Mobility, pojawiły się obawy co do dalszego wspierania tej platformy dla zewnętrznych firm. W końcu firmy staną się bezpośrednimi rywalami.

Google zapewnia, że żadnej zmiany nie będzie. Co więcej, podtrzymuje swoją wcześniejszą praktykę zapewniania pomocy tym producentom, którzy walczą z Apple'em. Ta ostatnia firma, walcząc bowiem z Androidem, pozywa producentów smartfonów go używających. Wsparcie oferowane przez amerykańską firmę obejmuje wymianę informacji, ekspertyzy, a także dostęp do patentów Google'a w celach tak licencyjnych, jak i prawnych.

Czytaj także: Samsung numerem jeden, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów

Wizyta jednej z czołowych postaci Google'a ma także uspokoić nastroje w regionie. Azjatyccy producenci smartfonów, którzy swój sukces w dużej mierze zawdzięczają Androidowi, szukają bowiem alternatyw dla tego systemu. Zwracają się głównie w stronę Microsoftu i jego systemu Windows Phone 7. Analitycy już wieszczą, że amerykański koncern na tym wzroście zainteresowania dużo zyska.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.