Google Me rusza jesienią

16-09-2010, 06:57

Nie ma być drugim Facebookiem, a połączeniem tego, co Google robi najlepiej, czyli wyszukiwarki z elementami społecznościowymi. Firma wierzy, że dzięki temu dostarczy lepszej jakości usługi. Start już tej jesieni.

Google Me ma ruszyć już jesienią tego roku. Jak jednak zapewnia amerykańska firma, na światło dzienne wychodzić będą systematycznie poszczególne elementy projektu społecznościowego, o którym od kilku miesięcy się mówi. Eric Schmidt, dyrektor generalny Google, powiedział, że jego firma zamierza utrzymać obecne tempo przejmowania firm, co ma służyć powyższemu celowi - podaje agencja Reuters.

>> Czytaj więcej: Ångströ wesprze Google Me

Sonda
Czy projekt społecznościowy Google ma szanse powodzenia?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Dodał on, że projekt powstanie w oparciu o główną siłę Google, czyli wyszukiwarkę, do której dołączony zostanie komponent społecznościowy. Firma z Mountain View chce, wiedząc więcej o swoich użytkownikach i ich znajomych, dostarczać lepszej jakości usługi. Zamierza ona także skorzystać na boomie na gry sieciowe - jak informowaliśmy w lipcu Google była zaangażowana w rozmowy z ich producentami.

Do końca roku firma zamierza zrezygnować także z Orkuta oraz Google Wave. Pierwsza usługa to serwis społecznościowy, jednak poza Brazylią i Indiami, nie zdobył on uznania wśród internautów. Z kolei Wave miał dokonać małej rewolucji w pracy grupowej między internautami.

>> Czytaj także: Google Wave rozpocznie drugie życie

Eric Schmidt wypowiedział się także w kwestii ewentualnego powrotu recesji. Jest on zdania, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem na kilka najbliższych lat jest zerowy lub minimalnie dodatni wzrost gospodarczy. Jednak branża IT ma radzić sobie znacznie lepiej od całej gospodarki.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Orkuttag Google Wavetag Google Metag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy