Google i YouTube mogą znów zostać zablokowane w Pakistanie

19-09-2011, 15:20

W ubiegłym roku władze zablokowały użytkownikom z Pakistanu dostęp do YouTube'a, Wikipedii oraz Facebooka.

Jak poinformował The Nation, już wkrótce witryny Google'a oraz YouTube mogą zostać zablokowane w Pakistanie, jeśli nie podejmą dialogu na temat śledztw powiązanych według władz z terroryzmem.

Czytaj także: 7,5 miliona użytkowników Facebooka ma mniej niż 13 lat?

Sonda
Blokowanie popularnych serwisów poprawi sytuację w Pakistanie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Minister spraw wewnętrznych Rehman Malik powiedział w poniedziałek, że strony te są wykorzystywane przez organizacje terrorystyczne do komunikowania się, nie podał jednak konkretnych przykładów. Warto też zauważyć, że choć z nazwy wymieniono tylko Google'a oraz YouTube'a, blokada dotyczyć będzie prawdopodobnie również Facebooka oraz Twittera.

Rządy coraz większej ilości państw doceniają siłę nowych technologii. Niedawno policja z RPA poinformowała, że chce uzyskać dostęp do szyfrowanych informacji przesyłanych w ramach komunikatora BlackBerry Messenger. Wcześniej dane z usługi śledzić mogli również stróże prawa z Wielkiej Brytanii oraz Arabii Saudyjskiej

Samo blokowanie popularnych witryn nie jest procederem nowym. Facebook, YouTube oraz Twitter są często cenzurowane na Bliskim Wschodzie, podczas gdy Google już nieraz miało problemy w Turcji czy Chinach. Eksperci są jednak podzieleni, jeśli chodzi o to, czy serwisy społecznościowe rzeczywiście są w stanie wywołać rewolucję. Częściej jako główny czynnik podaje się biedę oraz trudne warunki życia w danym kraju.

Czytaj także: Google+ otwiera swoje API


Źródło: The Nation
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy