Google gotowe na wprowadzenie reklam do Gmaila na Androida

Lidia Wysocka, Clever-Point.pl 02-10-2013, 14:32

Aplikacja Gmaila na Androida dopiero co otrzymała przyjemną aktualizację, za którą krył się nowy styl UI w postaci kart znanych z innych części systemu. W kodzie ostatniej wersji aplikacji (4.6) odkryto jednak coś więcej.

Jak dotąd, aplikacja Gmaila na Androida była wolna od jakichkolwiek reklam. Należy jednak pamiętać, że Google żyje właśnie przede wszystkim z nielubianych przez ludzi reklam. Oferty reklamowe nie są niczym nowym w webowej wersji Gmaila. Nie powinno więc dziwić przygotowywanie się Google na wprowadzenie ich także do aplikacji mobilnej.

Kod ostatniej wersji aplikacji Gmaila zdradza, że wkrótce taka sytuacja może stać się faktem. Jak to będzie działać? Nie dopatrzono się konkretnych informacji, jaką formę przybiorą reklamy w Gmailu. Wiadomo jednak, że – o ile w ogóle Google postanowi je wprowadzić – będzie możliwość… ich zapisania do przejrzenia później. Linijka

reklamy w gmail na android

zdradza, że reklamę będzie można zapisać w formie wiadomości będącej częścią naszych skrzynek odbiorczych.

Znając Google, nie należy spodziewać się reklam inwazyjnych, a raczej takich nieszkodliwych i spersonalizowanych. Zresztą nie ma pewności, czy Google w ogóle zdecyduje się na prowadzenie reklam do androidowego Gmaila w najbliższym czasie.


Źródło: clever-point.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag reklamytag Googletag GMailtag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy