Google Earth oczaruje jakością zdjęć 3D

07-06-2012, 17:29

Nad mapami 3D w smartfonach już od jakiegoś czasu pracuje firma Apple, również wyszukiwarkowy gigant zapowiada ogromny postęp w tej kwestii. Nowe Google Earth ma na przykład automatycznie generować trójwymiarowe obrazy.

Google zaprezentowało nową technologię, która ma pozwolić na łatwiejsze tworzenie map 3D, bez konieczności ręcznego wprowadzania przygotowanych wcześniej modeli budynków - informuje serwis The Verge, który zaprezentował również pierwsze zdjęcia nowej wersji usługi (zob. Google Earth to get radically better 3D images, new UI on iOS and Android).

Czytaj także: iOS 6: Apple podziękuje mapom Google. Wprowadzi własne

Wyszukiwarkowy gigant ma wykorzystywać "zautomatyzowaną technologię do generowania map 3D z płaskich zdjęć". Chodzi przede wszystkim o materiały przygotowywane z wykorzystaniem samolotów, które pozwalają na odzwierciedlenie dużej liczby szczegółów i wykonywanie zdjęć z kilku różnych kątów.

Koncern z Mountain View zaprezentował przy okazji zaktualizowane aplikacje Google Earth dla iOS oraz Androida. W obu narzędziach znajdziemy wkrótce nowy interfejs, który ma ułatwiać obsługę kolejnych funkcji. Google przyznaje, że początkowo podziwiać będzie można tylko "kilka" miast w 3D, jednak celem jest udostępnienie ich "bardzo dużej liczby".

Jak informowaliśmy niedawno, w iOS 6 Apple zamierza zrezygnować z domyślnego stosowania Map Google. Zamiast tego koncern wprowadzi własną aplikację z mapami, która ma być szybsza i wygodniejsza. Już pod koniec ubiegłego roku Apple przejęło C3 Technologies, które tworzyło mapy 3D w niespotykanej do tej pory jakości. Wygląda więc na to, że kalifornijskie koncerny będą konkurowały na jeszcze jednej płaszczyźnie.

Czytaj także: Apple pracuje nad mapami 3D dla swoich urządzeń (wideo)


Źródło: The Verge
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Mapy Googletag mapy 3Dtag iOstag Google Mapstag Googletag Appletag Androidtag 3D
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930