Google che uruchomić sklep z muzyką

14-10-2011, 08:25

Usługa konkurencyjna dla popularnego iTunes Store czy Amazon MP3 Store może wystartować już w najbliższych tygodniach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według New York Timesa sklep z muzyką powinien być zintegrowany z udostępnioną niedawno usługą Music Beta od Google'a. Umożliwiłoby to przechowywanie kopii zapasowych muzyki na zdalnych serwerach, ale również streamowanie jej do urządzeń przenośnych.

Czytaj także: Android Market ponownie dostępny w Chinach

Źródła gazety informują ponadto, że wyszukiwarkowy gigant chce zapowiedzieć całość jeszcze przed premierą chmurowych usług muzycznych Apple'a. Warto przypomnieć, że iTunes Match, zaprezentowane w ubiegłym miesiącu deweloperom, ma być gotowe i dostępne dla wszystkich już pod koniec października.

Jedną z istotnych przeszkód Google'a w związku ze sklepem muzycznym, które pojawiały się już wcześniej, jest problem piractwa. Przedstawiciele wytwórni muzycznych przy okazji uruchamiania Music Beta często sugerowali, że wyszukiwarka umożliwia zbyt łatwe dotarcie do treści udostępnianych z naruszeniem praw autorskich.

- Chcemy mieć pewność, że usługa nie stanie się bastionem piractwa - powiedział jeden z przedstawicieli branży muzycznej. Jak informowaliśmy już w czerwcu, Google było w stanie zaoferować wytwórniom muzycznym nawet 100 milionów dolarów, co było świetną ofertą z punktu widzenia finansowego. Według nieoficjalnych informacji, do porozumienia nie doszło wtedy, gdyż Google nie chciał usunąć ze swoich wyników wyszukiwania dużej grupy linków "ułatwiających piractwo".

Czytaj także: Przycisk +1 teraz także w reklamach graficznych


Źródło: New York Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.