Spotify z 250 tys. płacącymi użytkownikami w USA

14-10-2011, 09:02

Szybki wzrost popularności Spotify w ostatnim czasie przypisuje się przede wszystkim współpracy z Facebookiem.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według źródeł agencji Reuters usługa muzyczna Spotify może się pochwalić na amerykańskim rynku już 250 tysiącami płacących użytkowników. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że całość wystartowała tam zaledwie kilka miesięcy temu.

Czytaj także: Mniej piractwa dzięki Spotify. Co na to antypiraci?

Spotify pozwala na nielimitowane odtwarzanie utworów po wykupieniu miesięcznego abonamentu. Można również zdecydować się na darmową wersję, jednak pozbawiona jest ona wersji mobilnej oraz wyświetla reklamy.

Niedawno wiele kontrowersji wzbudziła integracja Spotify z Facebookiem na amerykańskim rynku. Wszyscy nowi użytkownicy usługi, aby odtworzyć muzykę, będą musieli powiązać ze Spotify również swoje konto w społecznościowym serwisie (bądź stworzyć nowe). Do niedawna internauci musieli również dzielić się automatycznie informacjami o odsłuchiwanym utworze, jednak obecnie usługa już tego nie wymusza.

Według wcześniejszych zapowiedzi Spotify planuje po roku od startu w USA zdobyć tam aż 3 mln płacących użytkowników. Ich łączna liczba na amerykańskim rynku (razem z tymi, którzy nie uiszczają opłat) ma wzrosnąć w tym czasie do aż 50 milionów. Obecnie za odtwarzanie muzyki w Spotify płaci w skali globalnej około 2 miliony użytkowników.

Czytaj także: Nie masz konta Facebooka? Nie będzie muzyki


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.