Google Books ze wsparciem dla trybu offline

26-12-2011, 16:51

Ulubione lektury przeczytamy teraz także bez połączenia z internetem w przeglądarce Chrome - poinformowało Google na swoim blogu.

Jak zauważył wyszukiwarkowy gigant, czytanie często odbywa się w sytuacjach, gdzie trudno o dostęp do internetu. Do naszych ulubionych lektur uzyskamy teraz dostęp również bez połączenia z siecią.

Czytaj także: Firefox nie jest zagrożeniem dla Chrome?

Aby móc czytać książki znajdujące się w ofercie firmy Google, wystarczy pobrać rozszerzenie Google Books dla przeglądarki Chrome, które dostępne jest za darmo. Warto jednak podkreślić, że wyszukiwarkowy gigant nie wynalazł tutaj żadnej rewolucyjnej technologii, a przed przejrzeniem danego tytułu musimy go jednak pobrać.

W zbiorach Google Books znajdziemy bardzo bogatą bazę literatury klasycznej, która dostępna jest w znakomitej większości za darmo. Osoby zainteresowane nowszymi tytułami mogą zdecydować się również na zakup e-booków, najczęściej dostępnych w anglojęzycznej wersji.

Warto przypomnieć, że w lipcu zaprezentowano pierwszy czytnik e-booków, który oferuje wbudowane wsparcie dla Google Books. Sprzęt River Story HD, choć może się pochwalić kilkoma unikalnymi funkcjami, na razie nie zdołał nawet w części powielić sukcesu Kindle'a od firmy Amazon.

Czytaj także: Producenci niechętnie udostępniają aktualizacje dla Androida


Źródło: Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy