Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Gokarty na pedały - aktywny rozwój Twojego dziecka

22-03-2019, 11:44

Współczesne dzieci bardzo cenią sobie wszelkiego rodzaju zabawki elektroniczne, z których zazwyczaj korzysta się w domu. Rodzice ubolewają więc, że maluchy tak mało czasu spędzają na świeżym powietrzu. Niewiele z nich wie, jak wspaniała może być aktywna zabawa. Dlatego coraz więcej dorosłych decyduje się na zakup gokarta na pedały dla swojej latorośli. Okazuje się bowiem, że szkraby chętnie odrywają się od tabletów i konsoli, aby wybrać się na przejażdżkę i nie mogą doczekać się kolejnego wyjścia na dwór!

Czy to bezpieczne?

Część rodziców zastanawia się, czy jazda gokartem to bezpieczna zabawa. Pojazd potrafi się przecież nieźle rozpędzić. Nie muszą się oni jednak martwić. Gokart na pedały to wyjątkowo stabilny pojazd, niezwykle odporny na wywrotki. Cztery duże koła i nisko zawieszony środek ciężkości sprawiają, że maluch może szybko wchodzić nawet w ostre zakręty, bez obawy o wywrotkę, jak ma to miejsce podczas jazdy na rowerze. To nie wszystko. Dziecko siedzi na szerokim, wygodnym siedzisku i może pewnie trzymać kierownicę w rękach. To sprawia, że każdy maluch na swoim gokarcie czuje się bezpiecznie i nie zniechęca się do jazdy.

gokart na pedały

źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Aktywna zabawa

Jazda gokartem odrywa malucha od fotela czy sofy, na której całe dnie ogląda bajki czy gra w gry. Dziecko świetnie bawi się, czując wiatr we włosach, jednak przy okazji wykonuje solidny trening sportowy. Pedałowanie na gokarcie utrzymuje szkraba w dobrej kondycji, a także dba o prawidłowy rozwój mięśni. Zdrowa dawka sportu ma pozytywny wpływ dosłownie na każdą część ciała dziecka.

Bezpieczny rozwój

Gokarty na pedały wpływają także pozytywnie na rozwój dziecka w wielu innych aspektach. Maluch ćwiczy refleks, uczy się przewidywać różne sytuacje na drodze. Manewrując pojazdem, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Uczy się, czym jest prędkość i jak działają różne prawa fizyki. Kierowanie gokartem to także dobre ćwiczenie dla koordynacji ruchowej: nogi dziecka nadają tempo jazdy, a rączki – jej kierunek. Zabawa na zewnątrz to również okazja do poznania rówieśników i zawierania nowych przyjaźni, dziecko rozwija się więc społecznie i emocjonalnie. Prawdziwy „gang gokartowy” to przecież wspólne wyścigi, wygrane, przegrane, dzielenie się zabawkami i wiele innych ważnych dla dzieci zachowań. U dzieci budzą się też procesy poznawcze: chcą wiedzieć, jak działa gokart, zaczynają interesować się przyrodą i poznaniem najbliższej okolicy.

O czym pamiętać?

Kupując gokart na pedały, należy zdecydować się na produkt znanej firmy, np. gokarty dla dzieci Berg. Tanie produkty z hipermarketów zazwyczaj nie posiadają europejskich certyfikatów bezpieczeństwa, są bardzo nietrwałe i nie ma możliwości kupienia do nich części zamiennych.


Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmytag gokarty na pedały


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031