Gmail zsynchronizuje się ze smartphone'ami

11-02-2009, 08:05

Ekspansja Google zdaje się nie mieć granic. Firma chce teraz wykorzystać rosnącą popularność Gmaila oraz niesłabnący popyt na smartphone'y.

Firma Google także zdaje się dostrzegać rosnący potencjał smartphone'ów. W sytuacji, gdy sprzedaż zwykłych telefonów komórkowych maleje, urządzenia, które pozwalają na coś więcej niż tylko wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów, sprzedają się w najlepsze. Popyt na nie zaspokajają przede wszystkim dwie firmy Research in Motion (BlackBerry) oraz Apple (iPhone).

Google nie zamierza odpuścić sobie także i tej grupy konsumentów. W zeszłym roku firma udostępniła aplikację, dzięki której możliwe jest zsynchronizowanie kalendarza Google oraz kontaktów z poczty Gmail z urządzeniami BlackBerry. 9 lutego narzędzie to stało się dostępne także dla użytkowników iPhone'ów oraz innych smartphone'ów opartych na oprogramowaniu Microsoftu.

Usługa pocztowa Google - Gmail - odnotowała w ciągu ostatniego roku aż 43-procentowy wzrost liczby użytkowników. Część z nich na pewno posiada smartphone'y. Dzięki Google Sync jakiekolwiek zmiany, które zajdą w kalendarzu czy kontaktach Gmaila, zostaną przeniesione do komputera bądź telefonu w ciągu kilku minut. Dotyczy to tych użytkowników, których telefony mają stałe połączenie z internetem. Firma liczy zapewne, że dzięki temu przyspieszy tempo wzrostu osób posiadających adresy poczty elektronicznej w swojej domenie.

Oprogramowanie Google zostało jednak stworzone na licencji zakupionej od Microsoftu. Wcześniej firma sprzedała licencje innym producentom telefonów komórkowych - Apple, Nokii, Palmowi, Samsungowi oraz Sony Ericssonowi.


Źródło: Google blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartphonetag iPhonetag Googletag GMailtag BlackBerry
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031