GEFCO wspiera biznes i organizacje społeczne w czasach Covid-19

09-12-2020, 10:34

Transporty środków medycznych z Chin do Europy, pilne dostawy dla branży motoryzacyjnej oraz wsparcie organizacji pozarządowych w ograniczaniu ryzyka zarażenia koronawirusem – GEFCO przedstawia przykłady operacji logistycznych i działań społecznych w czasach pandemii, gdy rozmowybiznesowe wyraźnie koncentrują się na bezpieczeństwie i zdrowiu pracowników oraz dostępie do medycznych środków ochronnych.

Transporty z Chin do Polski i wsparcie dla fundacji

GEFCO Polska powierzono transport ponad 300 tys. maseczek od producenta z Chin do magazynu jednej z największych polskich firm odzieżowych. Towar trafi do Europy na pokładzie rejsów czarterowych. Innym przykładem transportu odzieży medycznej do Polski jest współpraca z firmą, która dostarcza fartuchy ochronne w ramach kontraktu z Mazowieckim Odziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyczarterowane samoloty transportują tekstylia z Turcji do szwalni w Mołdawii. Następie gotowe fartuchy są wysyłane drogą lotniczą i transportem drogowym do Polski. Ze względu na ograniczony ruch powietrzny w Europie dostawy do Polski są kierowane na lotniska w Niemczech lub Holandii. Tam następuje przeładowanie towarów do ciężarówek, które dowożą deficytowe w czasach pandemii produkty do odbiorców końcowych w Polsce.

Transport maseczek i przyłbic ochronnych jest również tematem bieżących rozmów z klientami GEFCO Polska, ponieważdostępność odzieży ochronnej to jeden z warunków kontynuacji lub wznowienia produkcji przez wiele zakładów przemysłowych w kraju. GEFCO Polska wspiera walkę z koronawirusem również w ramach stałej współpracy z Fundacjami Gajusz i Rozszczepowe Marzenia, Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska Formuła Dobraoraz Stowarzyszeniem MONAR. Każda z organizacji otrzymała od GEFCO Polska płyny do dezynfekcji rąk, rękawiczki jednorazowe, podstawowe środki czystości i ręczniki papierowe. Dodatkowo oddział GEFCO w Plewiskach zorganizował zbiórkę książek i planszówek dla Stowarzyszenia MONAR.

Duży transport środków medycznych na Słowację

GEFCO przetransportowało 64 tony środków medycznych z Szanghaju do Bratysławy, aby wesprzeć walkę z pandemią na terenie Czech i Słowacji. Dostawy odbyły się przy użyciu dwóch samolotów czarterowych Boeing 787, które zostały tymczasowo dostosowane do przewozuładunków. Na pokładzie znalazło się 6 milionów masek ochronnych, 20 000 respiratorów i 8 000 bezdotykowych termometrów, a także 60 palet witamin i suplementów diety. Przesyłki były rozładowywane, sortowane i spaletyzowane przez GEFCO na lotnisku w Bratysławie, a następnie trafiły do sieci apteki szpitali PENTA na terenie Czech i Słowacji. Oba kraje są pierwszymi w Europie, które wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Pilna dostawa dla europejskich producentów samochodów

GEFCO zorganizowało również transport 750 ton części samochodowych z Chin do Francji, aby zapobiec groźbie przestojów w produkcji. Na pokładach ośmiu rejsów czarterowych do Europy trafiły turbosprężarki, tłoki, panele kontrolne, drzwi i osłony. Dostawy w trybie door-to-door obejmowały odbiórczęścitransportem drogowym od dostawcówz wielu lokalizacji w Państwie Środka, konsolidację i załadunek do wyczarterowanych samolotów towarowych w Szanghaju i transport na lotniska we Francji.

Gdy fabryki samochodów w Europie wstrzymały produkcję, GEFCO zaproponowało rozwiązanie polegające na magazynowaniu części przy lotniskach. W ten sposób klienci będą mieli zapewniony szybki dostęp do części w chwili wznowienia produkcji. Aby pomóc w realizacji takiego scenariusza, GEFCO dostarczyło ponad dwa miliony masek, które zadbają o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników po ponownym uruchomieniu zakładów. GEFCO dostarczyło także pełną dokumentację transportową, odpowiadało za formalności celne i wprowadzenie transportów paletowych w Europie w celu przyspieszenia i podniesienia wydajności dostaw do fabryk.

„Bezpieczeństwo i zdrowie ludzi pozostaje najważniejsze. Jestem dumny z zaangażowania zespołów operacyjnych GEFCO, które potrafiły zorganizować transporty na taką skalę pracując zdalnie. Zdolność naszych zespołów, ich współpraca w zakresie transportu lotniczego, magazynowania, transportu drogowego i organizacji dostaw dla naszych klientów pod presją czasu to doskonały przykład, jak nasze motto Partners Unlimited sprawdza się w dniach prawdziwej próby” – mówi Rafał Krajewski, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nols
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: