Najgorętsze tematy z dziedziny nowych technologii już 6 grudnia w Hacklag podczas urodzinowego spotkania Karotek w Białymstoku.
reklama
6 grudnia (wtorek) o godz. 18.00 w Hacklag (ul. Sienkiewicza 1/1) odbędzie się 30. spotkanie Geek Girls Carrots Białystok, a jednocześnie 4. urodziny społeczności. Tym razem pojawią się aż trzy prelegentki i najgorętsze tematy technologiczne z pogranicza teraźniejszości i przyszłości.
Podczas połączenia video z Nowym Yorkiem Kamila Stępniowska z deepsense.io opowie o machine learning - co oznaczają wszechobecne w Bay Area billboardy z napisem „Machine Learning Solutions for your company!” i jak szum wokół ML ma się do kultury biznesowej w Stanach? Beata Biel z Google News Lab opowie o swojej drodze zawodowej od dziennikarki tradycyjnych mediów do edukowania redakcji z zakresu umiejętności cyfrowych, takich jak wykorzystanie big data. Punkt obowiązkowy dla dziennikarzy i blogerów, którzy chcą dowiedzieć się, jak w pełni korzystać z danych dostępnych w internecie, np. dzięki narzędziu Google Trends. Barbara Koc z Transition Technologies PSC zaprezentuje tematy, które jeszcze niedawno podpadały pod kategorię „science fiction”, dziś to „science”, a jutro - codzienność. Czyli możliwości wykorzystania Augmented Reality i Internet of Things.
Jedno ze spotkań białostockich Karotek. Fot. Paweł Tadejko
Partnerem spotkania jest Transition Technologies PSC, prężnie rozwijająca się spółka wywodząca się z Grupy Kapitałowej Transition Technologies. Silny zespól TT PSC ma na swoim koncie wiele innowacyjnych projektów m.in. z zakresu Internet of Things oraz PLM (Product Lifecycle Management).
18:00 Powitanie - Katarzyna Stempniak, organizatorka GGC Białystok
18:15 „Technologie dla zuchwałych” - prezentacja partnera spotkania - Urszula Wnuszyńska, team leader w Transition Technologies PSC
18:30 „Machine learning - it’s sexy! O kulturze biznesowej w USA” Kamila Stępniowska, Workshop Manager w deepsense.io (video live z Nowego Yorku)
19:00 „Big data i całe te media” - Beata Biel, specjalista ds. szkolenia mediów w Google News Lab
19:30 „Rozszerzamy rzeczywistość (AR)” - Barbara Koc, testerka aplikacji IoT w Transition Technologies PSC
20:00 Tort urodzinowy & networking
Wstęp wolny po rejestracji na Evenea: carrotsbialystok30.evenea.pl
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/224122741358157
O PRELEGENTKACH
Kamila Stępniowska - pośredniczka pomiędzy światem programowania komputerowego a biznesem. Wieloletnia działaczka na rzecz diversity w branży Tech. Obecnie jako Workshop Manager w deepsense.io zajmuje się koordynacją projektów edukacyjnych dla firm w zakresie data science. Współpracuje z największymi korporacjami, organizacjami i społecznościami na świecie. Wieloletnia COO w Geek Girls Carrots, ewangelistka Women Who Code, doradczyni w SheWorx i w She’s Coding. Biegaczka, podróżniczka, blogerka. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Zobacz także: Big Data. Najlepsze praktyki budowy skalowalnych systemów obsługi danych w czasie rzeczywistym
W książce zaprezentowano łatwe do zrozumienia podejście do obsługi systemów wielkich zbiorów danych, które mogą być budowane i uruchamiane przez niewielki zespół. Nie zabrakło też wyczerpującego opisu praktycznej implementacji systemu Big Data z wykorzystaniem rzeczywistego przykładu.* |
Beata Biel - od listopada 2015 roku reprezentuje Google News Lab w Europie Środkowo-Wschodniej jako specjalista ds. szkolenia mediów, wspierając rozwój cyfrowy i innowacje w mediach. Wcześniej przez kilkanaście lat pracowała jako dziennikarka i realizatorka telewizyjna. Jest autorką kilkudziesięciu reportaży telewizyjnych oraz filmów i cyklów dokumentalnych. W wolnym czasie nadal realizuje programy dokumentalne - ostatni z nich poświęcony był kobietom związanym ze środowiskiem przestępczym („Kobiety i mafia”, 2016). Laureatka m.in. nagrody Grand Press dla najlepszego reportażu telewizyjnego 2008 r. Stypendystka Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie.
Barbara Koc - z wykształcenia programistka, absolwentka Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. Przez wiele lat związana zawodowo z projektowaniem graficznym (wydawnictwa, opakowania klasy premium, logo). Od kwietnia 2016 roku testerka aplikacji IoT w Transition Technologies PSC. Zafascynowana możliwościami, jakie dają nowe technologie i ich przełożeniu na świat obrazu i animacji.
* Linki afiliacyjne. Kupując książki poprzez te linki wspierasz funkcjonowanie redakcji Dziennika Internautów.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*