Gdzie złomować samochód?

18-12-2019, 17:04

Samochody to przedmiot, którego eksploatacja na przestrzeni lat jest chyba najbardziej widoczna. Wielu z nas zastanawia się co zrobić z wysłużonym samochodem. Niektórzy, posiadający pojazd w niezłym stanie próbują go sprzedać kolejnemu użytkownikowi. Niektóre auta trafiają jednak na złomowanie.

złomowanie aut

Sprzedaż auta używanego – dla kogo?

Wiadomo, jeśli mamy kilkunastoletni samochód, którego nie używamy i stoi na parkingu, chcemy się go jak najszybciej pozbyć. Po co płacić OC za pojazd, który stoi unieruchomiony.
Bardzo często w takim wypadku wystawiamy samochód na portal ogłoszeniowy. Sprzedaż auta nie jest jednak łatwa. Polacy bogacą się, a coraz większy wybór sprawia, że potencjalni kupcy są po prostu wybredni.

Co więc możemy zrobić? Możemy samochód sprzedać w skupie samochodów, który z pewnością z otwartymi rękoma przyjmie pojazd nawet w bardzo złym stanie. Nie mniej coraz częstszym wyborem jest sprzedaż starego samochodu na złomowanie.

Autozłomowanie - coraz częściej wybierane rozwiązanie

Jednym z najlepszych rozwiązań dotyczących pozbycia się starego samochodu jest oddanie go na autozłom. Obecnie coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania. Decydując się na skorzystanie z oferty firm takich jak Złomowanie aut Warszawa możemy mieć pewność, że nasz samochód zostanie wykorzystany powtórnie i nie będzie miało miejsca zanieczyszczenie środowiska. To rozwiązanie bardzo korzystne dla nas - możemy pozbyć się samochodów, których nie potrzebujemy, praktycznie od ręki bez zbędnych formalności. Wiele firm zajmujących się autozłomowaniem takich jak Złomowanie aut Radom oferują nam bowiem holowanie niesprawnych pojazdów. Jest to więc rozwiązanie szybkie i wygodne, nie generujące dodatkowych kosztów dla nas.

Dla kogo to dobry pomysł?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób chcących pozbyć się starego auta. Odpowiedź na nie jest bardzo prosta - dla każdego. Zarówno osoby prywatne, które posiadają jedno auto, które chcą zezłomować, jak i firmy, które chcą wymienić flotę pojazdów na nowszą z pewnością będą zadowolone ze współpracy z punktami kasacji auta w Warszawie lub Radomiu. Firmy te bowiem nie tylko chętnie przyjmą auto w każdym stanie niezależnie od marki i rocznika, ale również dbają o to, by wszystko odbyło się sprawnie i bez zbędnych formalności. W zamian otrzymujemy dokumenty, dzięki którym możemy legalnie wyrejestrować auto a tym samym uwolnić się od obowiązku płacenia obowiązkowego ubezpieczenia. Słowem, każdy, kto posiada stare auto może skorzystać z tej oferty a w zamian otrzymać kilkaset złotych gratyfikacji.

Podsumowując, jeśli posiadane przez ciebie auto lub flota samochodowa ma za sobą czasy świetności i nie masz ochoty na długotrwały proces sprzedaży, na którym i tak nie zarobisz zbyt wiele - autozłomowanie jest dobrą alternatywą. Korzysta z niej coraz więcej osób i firm. Ma to swoje plusy - dzięki temu na naszych drogach jest coraz mniej aut, które mogłyby stwarzać zagrożenie.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag złomowanie auttag autozłomowanie
To warto przeczytaćRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: