Gdzie wykorzystać kwiaty sztuczne?

21-09-2021, 11:36

Sztuczne kwiaty jak prawdziwe - czy to możliwe? Okazuje się, że tak. Nowoczesne okazy wiernie imitują swoje żywe pierwowzory i dzięki temu tak dobrze sprawdzają się jako ich zamiennik. Gdzie możemy je wykorzystać? Odpowiedź jest prosta: wszędzie. Poniżej zebraliśmy kilka najlepszych propozycji.

Kwiaty sztuczne w domu

Pierwsza propozycja chyba dla nikogo nie okaże się niespodzianką. Sztuczne kwiaty doskonale sprawdzą się jako ozdoba domu, zarówno w klasycznych odsłonach (jak sztuczne kwiaty do wazonu czy kwiaty doniczkowe), jak i tych bardziej oryginalnych (jak gałązki zawieszone na sznurku pod sufitem czy kwiatowy obraz). Wytrzymałe kwiaty materiałowe to propozycja do każdego wnętrza - wykonane z wysokiej jakości materiałów gałązki sprawdzą się niezależnie od warunków przechowywania. Nie straszne im różne temperatury, wilgoć czy upływający czas. Floryści polecają bukiety kwiatów sztucznych do salonu, kuchni i foyer. Pojedyncze gałązki w wazonie to z kolei propozycja do sypialni i łazienki.

W hotelu

Kolejnym wnętrzem, które przepięknie udekorujemy kwiatami sztucznymi jest hotel. W zależności od wystroju pokoi, foyer czy recepcji dobierzemy idealne okazy, które podkreślą charakter przestrzeni sprawiając, że będzie chciało się do niej wracać. Do wnętrz glamour polecamy m.in. bukiet białych kalii, storczyków czy róż. Wnętrza w stylu modernistycznym udekorujmy pojedynczymi kwiatami anturium czy amarylis, a te w stylu eklektycznym sztuczną lawendą w wazonie.

Kwiaty sztuczne w sklepie

Gdzie jeszcze wykorzystać kwiaty sztuczne? W sklepie. To miejsce, w którym wiele przestrzeni możemy wypełnić pięknymi okazami. Kwiaty materiałowe nie wymagają codziennej pielęgnacji i są trwałe dlatego doskonale sprawdzą się w tych wnętrzach. Nasze propozycje to m.in. kwiatowe aranżacje framug w przebieralniach, bukiet kwiatów na ladzie czy kompozycje florystyczne zdobiące witryny sklepowe.

dekoracje kwiatowe, gałązki kwiatowe

W restauracji

Wnętrze restauracji to kolejna przestrzeń, w której tak ważna jest atmosfera i wystrój. Zależy nam by nasi goście czuli się w nim dobrze i chcieli często wracać. Właściwy dobór sztucznych kwiatów i wykonanych z nich dekoracji pozwoli nam osiągnąć taki efekt. Klasycznym rozwiązaniem będzie wazon z gałązkami jako ozdoba stolików, ale polecamy również wiele mniej konwencjonalnych rozwiązań. Są nimi m.in. okazałe wazony stojące pomiędzy stolikami, kwiatowe obrazy jako tło dla nazwy restauracji lub powiązane z nim hasła czy parawany oddzielające gości powstałe z kwiatowych girland.

Sztuczne kwiaty w biurze

Jak sprawić by nasi pracownicy czuli się w swoim miejscu pracy dobrze, a co za tym idzie stali się wydajniejsi? Musimy zadbać o panującą w biurze atmosferę. Udowodniono, że wystrój i charakter wnętrz wpływa na nasze samopoczucie i wydajność. Właściwa organizacja przestrzeni, a także dopasowane dekoracje tworzą zatem miejsce, w którym możemy poczuć się jak u siebie i skupić na naszych zadaniach. Do wystroju biura polecamy m.in. okazałe kwiaty doniczkowe czy kwitnące drzewka.

Jak widzimy, nowoczesne sztuczne kwiaty to dekoracje, które można wykorzystać niemal wszędzie. Szeroki wybór, trwałość, odporność na uszkodzenia czy piękny wygląd to tylko niektóre z powodów, dla których sięgamy po nie coraz częściej. Hurtownie florystyczne online prześcigają się w oferowaniu okazów wśród których każdy znajdzie coś do swojego wnętrza.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag nolhtag kwiaty sztuczne
To warto przeczytać
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: