Gdzie stosuje się automatykę budynkową?

24-08-2019, 08:34

Dzisiejsze czasy przyniosły niezwykle rozwinięte technologie, które są w stanie automatyzować wiele procesów, i ułatwiać codzienne funkcjonowanie ludziom. Nawet zarządzanie budynkiem za pomocą automatyki budynkowej jest dzisiaj w pełni kontrolowane przez komputery.

automatyka budynkowa

Automatyka budynkowa w budownictwie mieszkaniowym

W pełni zautomatyzowane systemy zarządzania budynkiem wykorzystuje się aktualnie w budynkach każdego rodzaju. Są to nie tylko obiekty przemysłowe, ale także zwykłe budynki mieszkalne. Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne i sporo ludzi decyduje się na inwestowanie w zautomatyzowanie pewnych czynności związanych z eksploatacją budynku. Może mieć to swoje zalety w kontekście wygody, ale także pragmatyczności, gdyż ułatwia to codzienne funkcjonowanie i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Automatyka budynkowa może zostać wykorzystana na przykład do zarządzania systemem grzewczym budynku. Pozwala to nie tylko szybciej ustawiać temperaturę w mieszkaniu, bez konieczności manualnego wprowadzania ustawień termostatu za każdym razem, ale także umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy poprzez zoptymalizowanie ogrzewania budynku w określonych porach dnia.

Automatyka budynkowa w przemyśle

Bardzo często wykorzystuje się automatykę budynkową w budynkach komercyjnych. Dla administratorów dużych obiektów komercyjnych, takich jak magazyny, fabryki lub nieruchomości biurowe jest to standardowe wyposażenie budynku, które traktowane jest jako inwestycje. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów inwestycji, nowoczesne technologie, takie jak systemy zarządzania ogrzewaniem, alarmami, oświetleniem budynku, klimatyzacją lub instalacjami pomiarowymi pozwalają na znaczące obniżenie kosztów bieżącej eksploatacji budynku. Zastosowanie automatyki budynkowej jest pomocne zarówno dla administratora budynku, ochrony, jak również dla osób odpowiadających za bezpieczeństwo na obiekcie. Zaawansowane systemy automatyki budynkowej wykorzystuje się często do dbania o realizowanie przepisów BHP oraz kontrolowanie i przeprowadzanie bieżących pomiarów, które są wskazane, w zależności od rodzaju budynku.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: