Gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem?

14-09-2020, 16:49

Szukacie inspiracji do znalezienia odpowiedniego miejsca, żeby spędzić wakacje z dzieckiem? Nie macie pomysłów? Przedstawimy kilka atrakcyjnych propozycji. Kiedy planujemy wyjazd z dziećmi najlepiej wybrać miejsce, gdzie mamy wiele atrakcji blisko siebie. Jednak to zależy od danych preferencji. Niektórzy wolą spokojniejsze miejsca z dala od zatłoczonych i najpopularniejszych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Dlatego przedstawiamy różne warte zwiedzenia i spędzenia tam wakacji miejsca w całej Polsce.

wakacje z dzieckiem

Gdzie warto wybrać się na wakacje z dziećmi w Polsce?

Pomorze

Wakacje nad morzem zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Na pewno warto rozważyć najbardziej znany kurort nadmorski – Sopot. Oprócz najdłuższego molo w Europie, plaży i wielu innych atrakcji dla dzieci, kolejnym atutem tego miejsca jest położenie. Sopot leży pomiędzy Gdynią i Gdańskiej. Zwiedzający z ten sposób w małej odległości będą mieli wiele atrakcji do wyboru, które oferuje Trójmiasto i okolice. Kolejnymi miejscami wartymi spędzenia wakacji z dziećmi są takie miasta jak: Łeba, Malbork, Kołobrzeg, Hel, Ustka, Władysławowo czy Świnoujście. Poszukując hoteli i innych miejsc na nocleg z dzieckiem warto zapytać o opinię znajomych lub rodzinę. Jednym z lepiej ocenianych Pensjonatów przyjaznych rodzinie jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie (www.pensjonat-wojciech.pl). Jeśli szukacie innych sprawdzonych miejsc na rodzinne wakacje warto sprawdzić hotele nad morzem polecane przez Dzieckowpodrozy.pl.

Warmia i Mazury

Jeśli szukacie doskonałych miejsc związanych z naturą, to warto rozważyć Warmię i Mazury. Ten region znany jest z m.in.: pięknych jezior. Spośród wielu wodnych szlaków na Mazurach trzeba zwrócić uwagę na ten najdłuższy kanał żeglowny w Polsce, czyli Kanał Elbląski. Tam rodziny z dziećmi będą mogły uczestniczyć w rejsach pasażerskich. Kolejną atrakcją są spływy kajakiem i łodzią po malowniczej rzece Krutynia. Jeśli szukacie kolejnych atrakcji dzikiej przyrody, to warto skierować uwagę na Puszczę Borecką. Tam działa Park Żubrów. Oprócz licznych przyrodniczych atrakcji Warmia i Mazury oferują wiele miejsc, które gwarantuje znakomitą zabawę połączoną z nabywaniem ciekawej wiedzy. Takimi obiektami są m.in: Park Atrakcji Mazurolandia w Parczu, Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem oraz Planetarium w Olsztynie.

Wielkopolska

Pomimo tego, że w tym regionie nie ma ani dostępu do morza oraz gór, to zwiedzający z dziećmi znajdą wiele interesujących atrakcji. We wsi Dębogóra możecie zwiedzić razem z dziećmi Muzeum Szalonego Dziadka. Jest to prywatna kolekcja militariów. Ona obejmuje zbiory z II wojny światowej i czasy powojenne. Oprócz tego interesującego miejsca, tam można zasmakować kuchni bazującego na własnych naturalnych produktów. Dla fanów spacerów polecamy Wielkopolskie Centrum Nordic Walking. Tam można skorzystać z wielu tras w ramach projektu „Z kwiatka na kwiatek”. W Gołuchowie jest piękny i atrakcyjny zamek. Oprócz tego szczególnie dzieci zainteresuje w tym samym mieście Pokazowa Zagroda Zwierząt. Tam największą atrakcją są żubry. Kolejnym miastem, gdzie warto spędzić wakacje, to Kalisz. Oprócz głównego rynku z położonym w centrum ratuszem to dzieci z pewnością zainteresuje aquapark oraz Rodzinny Park Rozrywki. Do polecanych miast tego regionu nie może zabraknąć Gniezna czy Poznania.

Mazowieckie

W tej części Polski przoduje stolica kraju Warszawa. Tam jest mnóstwo atrakcji dla dzieci, które zagwarantują udane wakacje np. Fontanna Multimedialna, parki rozrywki, parki linowe, Manufaktura Czekolady oraz wiele innych. Jednak jest dużo równie ciekawych miejsc w innych miastach. Do takich należy Farma Iluzji w Trojanowie oraz Park Bajka w Błoniu.

Może wakacje w górach?

Naturalnie najbardziej obleganym miejscem jest Zakopane, czyli stolica polskich Tatr. Tutaj jest wiele górskich tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Dlatego rodziny z najmłodszymi na pewno nie będą zawiedzeni. Poza tym na Kasprowy Wierch i na Gubałówkę kursują kolejki. Działa Adventure Park Przygody Gubałówka. Zwiedzający z dziećmi będą mogli korzystać m.in.: z parków linowych różnego poziomy trudności, tyrolki, ścianki wspinaczkowej. Do wyboru też jest aquapark w Zakopanem. W niedalekiej Bukowinie Tatrzańskiej do dyspozycji zwiedzających chcących się zrelaksować jest kompleks termalny. Ciekawe atrakcje są też w Beskidzie Śląskim. W Bielsko-Białej znajduje się dolna stacja kolejki gondolowej na Szyndzielnię oraz Ustroń. To jest klimatyczny kurort z kolejką krzesełkową na Czantorię. W Beskidach Warto też odwiedzić m.in.: Wisłę oraz Szczyrk.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wakacjetag podróżetag nolstag dziecko
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: