Gdzie można zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji?

12-06-2020, 08:21

Osoby, które doznały urazu często wysyłane są na rehabilitację. Bywa także tak, że są zmuszeni zakupić sprzęt do rehabilitacji, by ćwiczyć również w domu. Zakup takiego sprzętu nie jest łatwy, trzeba wiedzieć czym się kierować podczas wybierania odpowiedniego modelu. Ogromnie ważne jest to, by podczas dokonywania wyboru należy kierować się konkretnym schorzeniem, by sprzęt był jemu dedykowany. Odpowiedni sprzęt można zakupić w tradycyjnych sklepach rehabilitacyjnych albo internetowych oddziałach tych sklepów.

sprzęt do rehabilitacji

Powiąż sprzęt do rehabilitacji z konkretną chorobą

Głównym kryterium doboru podczas decydowania się na sprzęt do rehabilitacji od Astar.pl powinna być choroba, bądź uraz jakiego doznał pacjent, potrzebujący danego sprzętu. Najczęściej taki zakup jest dokonywany po konsultacji z lekarzem specjalistą, a czasem nawet i wspólnie z jego pomocą. Dla osób, które mają problem z przemieszczaniem się powinny zdecydować się na taki sprzęt jak balkonik, kule czy laski w zależności od potrzeb i możliwości pacjenta.

Osoby, które zostały unieruchomione po upadku czy postępującej chorobie potrzebować będą poduszek ortopedycznych, które usprawniają komfort snu, a także specjalne materace przeciwodleżynowe. Coraz częściej na rynku pojawiają się materace, które oprócz zapobiegania powstawania odleżyn skupiają się jednocześnie na rehabilitacji.

Pacjenci, którzy powracają do zdrowia z pozycji leżącej powinni przemyśleć zakup fotela pionizującego, które wspomagają proces wstawania. W przypadku osób po urazach dłoni w rehabilitacji niezbędne okażą się piłki żelowe czy takie z ostrymi, gumowymi końcami.

Zaopatrzenie w sprzęt do rehabilitacji

Najczęściej sprzęt do rehabilitacji kupowany jest w specjalnie dedykowanych do tego sklepach. Zwykle to lekarze prowadzący danego pacjenta podpowiadają gdzie udać się po dany sprzęt oraz gdzie można ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu sprzęt można kupić w całkiem korzystnej i możliwej dla pacjenta cenie. Osoby, które nie mają żadnego polecenia powinny skorzystać z pomocy osoby jakim jest konsultant sprzedażowy produktów do rehabilitacji. Taka osoba po zrobieniu wnikliwego wywiadu dotyczącego danego schorzenia, potrzeb i możliwości pacjenta dobierze i doradzi, który sprzęt będzie najbardziej odpowiedni.

Oczywiście sprzęty rehabilitacyjne są także dostępne w sklepach internetowych, obecnie bardzo popularnych. W takich sklepach najlepiej decydować się na zakup mniejszych sprzętów rehabilitacyjnych, ponieważ w przypadku większych lepiej stacjonarnie przed zakupem wypróbować dany sprzęt, czy jest dla osoby chorej odpowiedni czy też nie.

Zakupem tego typu mogą być także zainteresowane osoby, które zamierzają założyć swój własny gabinet do rehabilitacji. Wówczas takie osoby poszukują specjalistycznych aparatów do wyposażenia własnego gabinetu. Często taką działalność otwierają fizjoterapeuci, którzy wyposażają lokal zgodnie z własnymi umiejętnościami oraz certyfikatami z ukończonych kursów i szkoleń.  
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag sprzęt do rehabilitacji
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: