Gaducha: VoIP od zaraz, bez specjalnych narzędzi

24-02-2010, 12:36

Gaducha to nowa usługa telefonii internetowej, która ma pozwalać na tanie rozmowy bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu lub siedzenia przy komputerze. Aby zadzwonić ze swojego telefonu, wystarczy na chwilę odwiedzić stronę WWW lub wysłać SMS. Twórca usługi – GG Network – chce dzięki niej znacznie upowszechnić VoIP.

Aby skorzystać z nowej usługi GG Network, wystarczy odwiedzić stronę www.gaducha.pl. Użytkownik powinien na niej wpisać swój numer telefonu oraz numer osoby, do której chce zadzwonić. Po chwili Gaducha powinna zadzwonić do niego i zestawić rozmowę.

Cennik rozmów w usłudze Gaducha
fot. GG Network - Cennik rozmów w usłudze Gaducha

Istnieje też możliwość korzystania z Gaduchy bez konieczności odwiedzania strony internetowej. Wystarczy wysłać wiadomość SMS na numer: 7255 (numery krajowe) lub 7455 (numery zagraniczne) o treści "Gaducha" oraz po spacji wpisać żądany numer, z którym chcemy się skontaktować. Po chwili "Gaducha" oddzwoni i połączy nas z wybranym numerem (stacjonarnym, komórkowym, krajowym lub zagranicznym).

>>> Czytaj: Polacy polubili e-bankowość i VoIP

Jak widać, usługa Gaducha.pl w celu nawiązania połączenia nie wymaga słuchawek, mikrofonu, nawet komputera podłączonego do internetu. Może być przydatna w podróży. Jest dostępna od zaraz dla niemal wszystkich Polaków, więc może rzeczywiście być szansą na upowszechnienie VoIP.

Koszty rozmów w ramach Gaduchy mogą być atrakcyjne, jeśli rozmawiamy dłużej - za złotówkę możemy rozmawiać maksymalnie przez 45 minut przy połączeniu z polskim numerem stacjonarnym. Pełny cennik przedstawiono w tabelce powyżej.

>>> Czytaj więcej o VoIP w DI


Źródło: GG Network
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930