Fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe. Zalety rozwiązania

05-11-2020, 10:41

Zadaszenia tarasowe, niezależnie od rodzaju konstrukcji mają zazwyczaj za zadanie chronić przed warunkami atmosferycznymi. Często wykorzystuję się pergolę również jako osłonę dla roślin lub po prostu ciekawy element, pod którym można odetchnąć w cieniu. Jednak wijąca się roślinność lub światło LED to nie jedyne możliwości użytkowe konstrukcji. Wzrost popularności paneli słonecznych, które zapewniają darmową energię z słońca zwrócił się również w stronę zadaszeń balkonowych i tarasowych wszelkiego rodzaju. Jakie zalety oferują nam fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe?

Panele słoneczne nad głową, czyli fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe

Same pergole są już ciekawym rozwiązaniem jako osłona tarasu, gdyż są bardzo wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Nie tylko skutecznie chronią przed słońcem, zapewniając różny stopień zacienienia w zależności od predyspozycji, ale również, w czasie ulewnych deszczów z silnym wiatrem, będą stanowiły dobrą ochronę fizyczną. Najczęściej do konstrukcji wykorzystuje się wytrzymałe stopy aluminium, jednak osłona może mieć również charakter drewniany bądź inny. 

Okazuje się jednak, że nie są to wszystkie plusy jakie niesie za sobą zamontowanie pergoli. Fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe to kolejne rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nie każdy ma możliwość zamontowania paneli na dachu, a osobna konstrukcja zabiera miejsce, nie wyglądając przy tym estetycznie. Wykorzystanie eleganckiej pergoli jest wtedy idealnym kompromisem.

Korzyści montażu konstrukcji na pergoli

Do samego montażu paneli słonecznych chyba nie trzeba za bardzo przekonywać. Jak powszechnie wiadomo, inwestycja w fotowoltaikę niesie ze sobą zalety praktyczne, ekologiczne i ekonomiczne. Czerpiemy darmową energię ze słońca, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Koszt samych paneli jednocześnie jest dużo tańszy w porównaniu z rosnącymi cenami za pobieranie prądu z elektrowni. Najczęściej montaż zwraca się nawet już po kilku latach. Korzystając z energii słonecznej przyczyniamy się również znacząco do ograniczenia produkcji smogu, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia mieszkańców miast.

Okna, Rolety, Żaluzje - Wrocław, Łódź, Sieradz | Okna Konieczny

Okna, Rolety, Żaluzje - Wrocław, Łódź, Sieradz | Okna Konieczny

Jednak dlaczego warto zdecydować się akurat na fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe? Jest to również zabieg ekonomiczny połączony z praktycznością konstrukcji. Montując panele słoneczne na podwórku, można wykorzystać to również w celach wizualnych i doświadczalnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko chronimy miejsce przed słońcem czy deszczem i wiatrem, ale także zyskamy dodatkowo miejsce na panele słoneczne. Czasem jest to też po prostu jedyne rozwiązanie: gdy dom stoi w mocno zacienionym miejscu, panele na dachu mogłyby się nie sprawdzić, natomiast dobrze doświetlony taras może być źródłem energii dla całego gospodarstwa.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą na fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe, nawiąż kontakt ze sprawdzoną firmą, która rzetelnie poinformuje Cię o kosztach i zaletach tej inwestycji. Do firm, które specjalizują się w tego typu rozwiązaniach, należy producent stolarki Okna Konieczny. Wejdź na jego stronę internetową i przejdź na słoneczną stronę mocy.

Znajdziesz nas we Wrocławiu, Sieradzu i Łodzi
lub na naszej stronie: OknaKonieczny.pl

Źródło: Okna, Rolety, Żaluzje - Wrocław, Łódź, Sieradz | Okna Konieczny


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag oknatag nols
To warto przeczytać


fot. sdecoret


fot. elenabsl
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: