Firmy przegrywają w walce z hakerami?

04-03-2012, 11:58

Konferencja RSA, na której spotkali się eksperci zajmujący się bezpieczeństwem, ukazała problem wirtualnych ataków groźniejszym, niż wcześniej przypuszczano - informuje agencja Reuters.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W San Francisco spotkali się przedstawiciele firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania antywirusowego oraz szefowie korporacji, które najbardziej narażone są na cyfrowe ataki. Uczestników zaskoczyło, jak wiele koncernów przyznało, że padło ofiarą cyberataku.

Czytaj także: BlackBerry oraz iPhone złamane na Pwn2Own 2011

- To naprawdę zniechęcające - powiedział Gregory Roll, który rozważa zakup oprogramowania antywirusowego dla swoich pracowników. - To ciągła walka, a co najgorsze, wciąż w niej przegrywamy. Na konferencję przybyło łącznie ponad 20 tysięcy ludzi.

Zdaniem agencji Reuters hakerzy zdają się znacznie wyprzedzać firmy, które atakują, a problemy tego typu dotyczą niemal wszystkich większych koncernów. Jak łatwo się jednak domyślić, przedstawiciele korporacji nie chcą się oficjalnie chwalić słabościami swojej infrastruktury, a o problemach informują zwykle jedynie, gdy problemy związane są z danymi należącymi do użytkowników.

Obecnie ponad 70% pracowników przyznaje, że narusza firmowe zasady bezpieczeństwa, w tym wykorzystuje sieci społecznościowe czy smartfony, by dostać się do poufnych materiałów. Niedawno firma Google poinformowała, że na poprawę zabezpieczeń w swojej przeglądarce zamierza przeznaczyć ponad milion dolarów. Mniej luk w wykorzystywanych często narzędziach powinno znacznie utrudnić zadanie włamywaczom.

Czytaj także: Safari i IE8 złamane jako pierwsze na Pwn2Own 2011


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag włamanietag San Franciscotag RSAtag hakerzytag hackingtag firmytag firma
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.