Firefox 13: Nowe karty teraz z miniaturkami stron (wideo)

06-06-2012, 09:51

Otwieranie nowej karty w Firefoksie 13 spowoduje wyświetlenie miniaturek najczęściej odwiedzanych stron. Nie jest to na rynku przeglądarek żadna nowość, ale miło to zobaczyć w przeglądarce Mozilli. Jest też wsparcie dla SPDY.

Firefox 13 jest już dostępny. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian dla użytkownika będzie nowa strona domowa. Wyposażono ją w umieszczony na dole szary pasek ze skrótami do najbardziej potrzebnych funkcji, takich jak zakładki, historia, rozszerzenia, synchronizacja i in. Film pod tekstem pokazuje jak to wygląda.

Ponadto strona nowej karty nie jest już tylko białą, pozbawioną treści planszą. Wypełnia ją 9 miniaturek najczęściej odwiedzanych stron, do których można przejść jednym kliknięciem. Takie rozwiązanie pierwsza wprowadziła Opera, a Chrome miał coś takiego niemal od początku. Firefox wprowadza tę funkcję dość późno, ale powinna ona odpowiadać wielu osobom.

Czytaj: Facebook zaproponuje Operę zamiast Chrome?

Użytkownik może zmieniać układ miniatur na stronie nowej karty, może też "przypinać" je na stałe lub usuwać. Gdyby komuś to wszystko się nie podobało, można skorzystać z przycisku ukrywania strony nowej karty, który znajduje się z prawym górnym roku ekranu.

Ponadto Mozilla informuje, że Firefox domyślnie wspiera protokół SPDY. Jest to po prostu protokół, który ma przyspieszyć sieć. Nie ma on zastępować HTTP, ale rozszerzać go. Skraca czas ładowania stron dzięki priorytetyzacji (uzyskaniu szybszego dostępu do określonych zasobów) i multipleksacji (tzn. nieograniczonej liczbie żądań w jednym połączeniu). Dzięki temu strony takie, jak Google czy Twitter, mogą działać szybciej.

Nowego Firefoksa można pobrać ze strony Mozilli. Poniżej film prezentujący nowości.

Czytaj: Chrome przeglądarką nr 1 na świecie. IE jest DRUGI!


Źródło: Mozilla
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SPDYtag przeglądarkitag Operatag kartytag Firefox 13tag Firefoxtag Chrome
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031