Financial Times w polskiej sieci tylko w serwisach INFOR Biznes

02-02-2010, 18:39

Od 1 lutego br. już tylko spółka INFOR Biznes posiada na polskim rynku internetowym wyłączne prawa do przedruków artykułów z Financial Times (FT). Dotychczas z treści popularnego brytyjskiego dziennika korzystał także portal Onet.pl.

Artykuły z FT można już teraz czytać online tylko na stronach serwisów należących do INFOR Biznes, czyli forsal.pl, gazetaprawna.pl i dziennik.pl - pochwalił się wydawca. INFOR Biznes posiada także wyłączne prawa do przedruków artykułów Financial Times w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

- Naszym celem jest ciągłe udoskonalanie kontentu, bo to on jest wyróżnikiem pozycji na rynku i wartością dla czytelnika – internauty, dlatego chcieliśmy, aby współpraca z FT, którą kontynuujemy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, rozszerzyła się również na nasze serwisy internetowe – mówi Dariusz Piekarski – prezes INFOR Biznes.

Financial Times to znany dziennik brytyjski o elitarnym, umiarkowanie konserwatywnym charakterze i międzynarodowym zasięgu, wydawany od 1888 r. w Londynie. Cechą charakterystyczną FT jest tematyka gospodarcza i polityczna - choć wydania sobotnie zawierają również artykuły poświęcone kulturze i sztuce – i łososiowy kolor papieru, na którym jest drukowany.

Aktualizacja

Jak wcześniej wspomnieliśmy, współpracę z Financial Times zakończył właśnie portal Onet.pl. Paweł Klimiuk, rzecznik prasowy portalu, wyjaśnił Dziennikowi Internautów, że z końcem stycznia 2010 wygasł roczny kontrakt Onetu z Financial Times. Klimiuk zapewnił ponadto, że "zakończenie współpracy z FT nie wpływa w istotny sposób na jakość serwisu OnetBiznes".

- FT był jednym z kilkudziesięciu dostawców treści do serwisu OnetBiznes. Dziś prezentuje on treści pozyskane od najbardziej prestiżowych dostawców, w tym Bloomberg News, Reuters, TVN CNBC, ISB, CNN, DowJonesNewswires. Ostatnio w styczniu rozpoczęliśmy współpracę z The Washington Post, jednym z najbardziej wpływowych dzienników w US, istniejącym od 1877 roku - poinformował redakcję DI Paweł Klimiuk.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy