Facebook wkrótce również w samochodach

10-01-2012, 12:48

Rozwiązanie przygotowane przez Facebooka oraz firmę Mercedes-Benz USA ma zostać zaprezentowane w tym tygodniu na targach CES w Las Vegas.

Specjalna wersja społecznościowego serwisu ma być wbudowana w nowe auta jako część systemu informatycznego samochodu. Liczba funkcji witryny będzie jednak mocno ograniczona.

Czytaj także: Przestępcy wykorzystują niechęć do osi czasu na Facebooku

W Facebooku dla samochodów większość funkcji będzie się skupiała na lokalizacji znajomych oraz rozwiązaniach biznesowych - poinformowała agencja Reuters. Jak wyjaśnia Dan Rose z Facebooka, jest to naturalna ewolucja sieci społecznościowych, które w przyszłości mają nam towarzyszyć niemal na każdym kroku.

- Teraz, gdy samochody są tak inteligentne, można się spodziewać, że większa liczba producentów będzie się starała ułatwić użytkownikom łączenie się ze znajomymi, a także czerpanie korzyści z tego typu operacji - powiedział Rose. - Jedną z rzeczy, którą użytkownicy będą mogli widzieć na swoich ekranach, jest ich położenie na mapie, a także lokalizacja znajomych w pobliżu.

Facebook chętnie wykorzystywany nawet w pracy, może jednak nieco rozpraszać kierowców, stąd zanim rozwiązanie zostanie wprowadzone na szerszą skalę, czeka je jeszcze wiele testów. Uważamy, że wygodny podgląd pozycji znajomych w pobliżu jest dla ludzi czymś naprawdę interesującym - zapewnia jednak Rose.

Czytaj także: Facebook wycofuje się ze wspierania IE7


Źródło: Facebook, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy