Facebook wkrótce przekroczy granicę 500 milionów użytkowników

18-07-2010, 14:46

Najpopularniejszy serwis społecznościowy rozwija się niezwykle szybko. Światowej ekspansji nie zdołała powstrzymać nawet niedawna fala ostrej krytyki związanej z ochroną prywatności użytkowników.

W rozmowie z serwisem All Things Digital Randi Zuckerberg potwierdziła to, o czym mówiło się już od dawna - pół miliarda użytkowników Facebooka stanie się w niedalekiej przyszłości faktem. Wynik jest niewątpliwie efektem nastawienia serwisu na przyciąganie nowych użytkowników, chociażby poprzez społecznościowe dodatki, które można umieszczać na własnych stronach.

>> Czytaj także: Facebook rzuca rękawicę Google

Sonda
Będziesz świętować razem z Facebookiem?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Półmiliardowa społeczność to niepowtarzalna okazja do świętowania. Podczas wcześniejszych imprez zarząd Facebooka eksponował głównie liczby i plany na przyszłość. Tym razem ma być jednak zupełnie inaczej. 500 milionów użytkowników jest kamieniem milowym na naszej drodze i chcieliśmy znaleźć inną drogę do jego ogłoszenia i świętowania - wspomina Randi Zuckerberg.

Okładka filmu o Facebooku
fot. The Social Network - Okładka filmu o Facebooku
Tym razem, aby jeszcze bardziej uwypuklić ogromną społeczność, która ma niedługo przekroczyć 7,5% populacji całej planety, zespół serwisu chce się skupić na prezentowaniu nie liczb, a użytkowników którzy się za nimi kryją. Prawdopodobnie zostanie zrobiony użytek także z User Stories, czyli krótkich historyjek (do 420 znaków - podobnie jak standardowy status Facebooka), w których użytkownicy mogą dzielić się z administracją serwisu dowolnymi informacjami.

Znany blog TechCrunch dotarł także do kont pracowników Facebooka, którzy w ostatnich dniach masowo robią sobie zdjęcia z podziękowaniami dla użytkowników. Bez wątpienia jest to element kampanii, która ma poprawić wizerunek serwisu nadszarpnięty problemami z ochroną prywatności czy niebezpiecznymi aplikacjami.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że półmiliardowa społeczność będzie się nadal rozwijała. Mark Zuckerberg, jeden z założycieli serwisu, wciąż testuje nowe pomysły, z których najodważniejszym jest wyposażenie Facebooka w wyszukiwarkę, która ma stanowić realną konkurencję dla Google. Wkrótce przekonamy się, czy to wystarczy do realizacji nieskromnego planu Zuckerberga, który wyznaczył sobie na następny rok przekroczenie granicy miliarda użytkowników.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Mark Zuckerbergtag Googletag Facebook
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy