Facebook w przyszłości przetłumaczy komentarze?

05-09-2011, 10:35

Tłumaczenie komentarzy pozwoliłoby na większą interakcję użytkowników posługujących się mało popularnymi językami.

Facebook zaktualizował niedawno swoje rozszerzenie dla Google Chrome pozwalające na wygodne oznaczanie dowolnych stron przyciskiem "Lubię to". Już niedługo wyszukiwarkowy gigant może jednak udostępnić rozwiązanie, które znacznie ułatwi rozmowy użytkownikom z całego świata.

>>Czytaj także: Facebook też ma swój dodatek dla przeglądarki Chrome

Sonda
Tłumaczenie komentarzy na Facebooku to przydatna funkcja?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis Inside Facebook, na profilu jednego z użytkowników internauci dostrzegli przycisk umożliwiający tłumaczenie komentarzy (Translate). Niewielki napis wyświetla się obok każdej z wiadomości, a po przetłumaczeniu wpisu można powrócić do wyświetlenia oryginalnego komentarza, wybierając "Original".

Największe trudności komunikacyjne na Facebooku wynikają na razie głównie ze stosowania różnych liter, dlatego prawdopodobnie funkcja w pierwszej kolejności została zaobserwowana u użytkowników posługujących się hebrajskim czy chińskim, ale także francuskim i hiszpańskim.

Przykładowa strona z tłumaczeniami komentarzy
fot. - Przykładowa strona z tłumaczeniami komentarzy
Według pierwszych doniesień użytkowników facebookowy tłumacz (najprawdopodobniej oparty o technologię Bing) dobrze radzi sobie nawet z mniej popularnym zwrotami. W niektórych przypadkach wyświetla jednak komunikat o tym, że nie potrafił odnaleźć dobrego tłumaczenia. Jeśli rozwiązanie zostanie wprowadzone na szerszą skalę, z pewnością przyniesie ciekawe efekty związane z komunikacją użytkowników posługujących się różnymi językami.

>>Czytaj także: Facebook zapłacił 40 tys. dolarów za odnalezione luki


Źródło: Inside Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031