Facebook udostępni swój oficjalny telefon w Indiach

06-09-2011, 22:18

Społecznościowy gigant nie rezygnuje z eksperymentów dotyczących smartfonów pomimo pierwszych porażek.

W najbliższych miesiącach na Facebooku mogą się pojawić kolejne typy gier, a serwis Marka Zuckerberga nie poddaje się także, jeśli chodzi o urządzenia przenośne. Wkrótce to właśnie one mają sprawić, że witryna będzie dosłownie na wyciągnięcie ręki.

>>Czytaj także: Twitter dodał funkcję publikowania wiadomości na Facebooku

Sonda
Przyciski dedykowane portalom społecznościowym mają sens?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Operator Vodafone ogłosił, że wspólnie z Facebookiem udostępnił na indyjskim rynku smartfona Vodafone 555 Blue. Podobnie jak w przypadku podobnych urządzeń tego typu, wyposażony jest on w dodatkowy przycisk, który umożliwia szybkie publikowanie treści w witrynie Marka Zuckerberga.

Parametry techniczne zdradzają, że Vodafone 555 Blue przeznaczony jest raczej dla niewymagających klientów (przewidywana cena to około 110 dolarów). Smartfon wyposażono w ekran o rozdzielczości 320x240 pikseli, a także 2-megapikselową kamerę oraz wsparcie dla Bluetootha, GPRS i EDGE. Na plus należy zdecydowanie zaliczyć także pełną klawiaturę QWERTY, wbudowane radio oraz wyjście słuchawkowe 3,5 milimetra, jednak niektórym brakować może wsparcia dla 3G.

Smartfon Vodafone 555 Blue
fot. - Smartfon Vodafone 555 Blue
Warto przypomnieć, że obecnie jedyną prawdziwą konkurencją jako "Facebook Phone" jest HTC Status (wcześniej ChaCha). Według nieoficjalnych informacji, amerykańska sieć komórkowa AT&T nie jest jednak zadowolona ze sprzedaży smartfona, choć wciąż dostępny jest on w bogatej ofercie firmy.

>>Czytaj także: Facebook w przyszłości przetłumaczy komentarze?


Źródło: CrazyEngineers
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy