Facebook przejmuje Face.com. Dobra domena kluczem do sukcesu?

19-06-2012, 10:20

Społecznościowy gigant zdecydował się na przejęcie technologii Face.com, która umożliwia łatwe rozpoznawanie twarzy - czytamy na blogu usługi. Facebook mógł dokonać akwizycji również ze względu na atrakcyjną domenę.

Według bloga Newsgeek przejęcie Face.com mogło kosztować Facebooka około 80-100 milionów dolarów. Wydaje się to stosunkowo niedużą sumą, szczególnie biorąc pod uwagę, że poza nową technologią społecznościowy gigant kupuje również bardzo atrakcyjną domenę.

Czytaj także: Ciemne chmury wiszą nad Doliną Krzemową?

Przejęcie Face.com miało być dyskutowane z Facebookiem już od wielu lat - informował niedawno The Next Web. Startup Face.com wystartował w 2007 roku i zajmuje się tworzeniem technologii, która pozwala na rozpoznawanie twarzy. Funkcję łatwego oznaczania znajomych na zdjęciach czy filmach można jednak znaleźć na Facebooku już teraz.

- Naszą misją zawsze było uczynienie funkcji rozpoznawania twarzy wygodnym i rozrywkowym elementem życia ludzi, a także udostępnienie tego typu rozwiązania w produktach, których używa wiele osób - czytamy na blogu Face.com. - Jeśli jesteś taki, jak my, Facebook jest częścią każdego twojego dnia

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu Facebook zgodził się na zapłacenie kary w wysokości 10 milionów dolarów za wykorzystywanie wizerunków użytkowników z naruszeniem kalifornijskiego prawa (zob. ReutersFacebook to pay $10 million to settle suit). Problemem okazała się nowa forma reklamowa nazwana "historie sponsorowane", która bezpośrednio informuje o tym, co lubi dany internauta.

Czytaj także: Twitter wygra z Facebookiem wyświetlając gigantyczne reklamy?


Następny artykuł » zamknij

Oracle pozytywnie zaskoczyło

Źródło: Face
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy