Facebook odkrywa sprzedaż danych użytkowników

01-11-2010, 18:47

Przyłapani na tym procederze deweloperzy przez okres sześciu miesięcy nie będą mogli współpracować z Facebookiem. Sam serwis zapowiedział wprowadzenie zmian do regulaminu udostępniania danych posiadaczy kont.

Sześć miesięcy muszą zaczekać niektórzy twórcy aplikacji, aż ponownie będą mogli współpracować z Facebookiem. Serwis społecznościowy w wyniku przeprowadzonego wewnętrznego dochodzenia ustalił, że dochodziło do sprzedaży danych posiadaczy kont, w tym list kontaktowych. Było to możliwe dzięki odkryciu luki w jednej z przeglądarek. Pojawiały się także medialne doniesienia o tym, że ma miejsce handel danymi internautów - Dziennik Internautów informował o tym w połowie października.

>> Czytaj także: Wyciekły dane 40 tysięcy studentów

Sonda
Sądzisz, że Twoje dane w bazie szkoły/uczelni/pracodawcy są bezpieczne?
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Sprzedawane dane użytkowników służyły tworzeniu lepiej ukierunkowanych kampanii reklamowych. Takie praktyki są niezgodne z polityką Facebooka. Dlatego też serwis podjął działania mające na celu wyeliminowanie podobnych sytuacji w przyszłości. Problem został zasygnalizowany twórcom przeglądarek internetowych, gdyż to one umożliwiły dostęp do pewnych danych.

Mike Vernal w oficjalnym wpisie na blogu poinformował, że w regulaminie znajdzie się dodatkowy zapis mówiący o tym, że żadne dane o konkretnych użytkownikach nie będą mogły opuścić konkretnej aplikacji. Korzystanie z zewnętrznych usług jest jak najbardziej możliwe, jednak z zachowaniem wszelkich zasad poszanowania prywatności internautów.

Podkreślił on ponadto, że Facebook nigdy nie sprzedawał i nie będzie sprzedawać jakichkolwiek danych pozwalających na identyfikację internautów. Sprzeciwia się także działalności handlarzy danymi, gdyż podważa to zaufanie do serwisu.

>> Czytaj także: Księgi wieczyste online - i Ty możesz inwigilować!


Źródło: Facebook
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930