Facebook może mieć w tym roku nawet miliard dolarów przychodu z gier społecznościowych

03-07-2011, 15:01

Gry w witrynach społecznościowych zyskują coraz większą popularność, a jak się okazuje, mogą być również bardzo dochodowe.

Niedawno przedstawiciel japońskiej platformy mobilnych gier społecznościowych zapowiedział, że firma chce zdobyć w skali globalnej nawet miliard użytkowników, by konkurować z Facebookiem.

>>Czytaj także: Twórca Facebooka testuje Google+?

Sonda
Korzystasz z gier na Facebooku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Okazuje się, że społecznościowa witryna Marka Zuckerberga może odnotować w tym roku przychody z gier społecznościowych na poziomie miliarda dolarów. Część tej sumy ma pochodzić z "Kredytów", czyli waluty stosowanej w społecznościowym gigancie do płacenia za wirtualne dobra.

Tak dobre prognozy dla witryny przedstawił Kevin Ryan z DoubleClick, przy czym warto wspomnieć, że jego brat objął na początku roku stanowisko w Facebooku, więc oboje prawdopodobnie wymieniają się regularnie informacjami na temat rynku gier.

Facebook może zadebiutować na giełdzie już w pierwszym kwartale 2012 roku, jednak do tego czasu firma niezbyt chętnie chwali się szczegółami na temat swoich źródeł przychodu. Władze społecznościowego giganta odmówiły również komentarza w sprawie zysków z gier społecznościowych.

>>Czytaj także: Współtwórca MySpace pozytywnie o Google+


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy