Express VPN Test - czy to najlepsze rozwiązanie?

13-02-2020, 07:23

VPN, czyli virtual private network (ang. prywatna wirtualna sieć), to bezpieczny tunel, który łączy urządzenie użytkownika z internetem. Używa się go w celu zabezpieczenia aktywności internetowej przed niechcianymi ingerencjami i cenzurą. Taką usługę oferuje między innymi Express VPN, który umożliwia też anonimowe przeglądanie sieci oraz dowolne zmienianie lub maskowanie lokalizacji.

Usługa VPN może być pomocna na wiele sposobów. Pozwala między innymi na ukrywanie adresu IP i lokalizacji komputera, szyfrowanie komunikacji, dostęp do treści, które są zablokowane w danym kraju, oraz unikanie bycia śledzonym. Obecnie większość VPN-ów działa na różnych urządzeniach, nie tylko na komputerach. Na przykład, Express VPN sprawdzi się świetnie na komputerze, tablecie, smartfonie i routerze. Do aktywowania programu nie potrzeba specjalnych zdolności. Najczęściej wystarczy rejestracja, ściągnięcie oraz instalacja wybranego VPN-u, a w przypadku problemów technicznych zawsze można zwrócić się do obsługi klienta. 

express vpn

Co wyróżnia Express VPN?

Express VPN to jeden z produktów, który umożliwia zachowanie anonimowości w internecie. Jego siłą jest olbrzymia liczba serwerów. Posiada ich ponad 1.000 - w 145 lokalizacjach, które znajdują się w 94 krajach na całym świecie. Express VPN jest też znakomitą opcją dla osób, które chciałyby ominąć geoblokady, by na przykład uzyskać dostęp do amerykańskiego Netfliksa. Jeśli dany serwis streamingowy zablokuje jeden z adresów IP, to w jego miejsce błyskawicznie pojawią się nowe. Użytkownicy nie muszą się o nic martwić, ponieważ cały proces odbywa się automatycznie. 

Czym jeszcze wyróżnia się Express VPN? Firma, która oferuje tę usługę, chwali się dokładaniem wyjątkowych starań, by gwarantować użytkownikom jak najlepszą szybkość. Nie jest to tylko pusta deklaracja. Express VPN umożliwia bowiem przeprowadzanie testów szybkości dla każdego z serwerów. Najczęściej wynika z nich, że straty w stosunku do standardowej szybkości pobierania i przesyłania są naprawdę nieznaczne. Test Express VPN wykazał również bardzo dużą stabilność serwerów. 

Usługa zapewnia bardzo wysokie standardy prywatności i bezpieczeństwa. Aplikacje Express VPN szyfrują transfer danych za pomocą takich protokołów jak OpenVPN, PPTP i L2TP/IPSec. Domyślną opcją jest OpenVPN. Co ważne, Express VPN nie zapisuje logów, czyli danych na temat aktywności użytkownika czy pobranych plików.  Używa też anonimowego DNS (zero-knowledge DNS). DNS to technologia, którą stosuje się do "tłumaczenia" nazw komputerów na adresy IP i odwrotnie. Opisywany produkt gwarantuje ukrycie DNS i ochronę tożsamości użytkownika przed każdym, kto chciałby ją poznać. 

Jest również opcja "kill-switch". To automatyczna blokada, dzięki której połączenie z internetem przerywane jest zawsze, gdy użytkownik traci bezpieczne połączenie z serwerem VPN. Z funkcji "kill-switch" skorzystać mogą osoby, które używają aplikacji Express VPN Test na urządzeniach z systemami Windows i Mac. 

Za jakość trzeba zapłacić. Express VPN nie jest niestety tanią usługą i nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego. Jedyne zabezpieczenie dla użytkowników to gwarancja zwrotu pieniędzy do 30 dni. Działa to tak, że pierwsza opłata miesięczna może być zwrócona - w przypadku, gdy produkt nie spełni oczekiwań klienta. Przechodząc już do konkretów, w przypadku miesięcznej subskrypcji cena usługi Express VPN wynosi 12,95$ (około 50 złotych). Najwięcej zaoszczędzić można, wybierając pakiet dwunastomiesięczny, który kosztuje 8,32$ (około 30 złotych) za miesiąc. Jest również opcja na pół roku - wówczas cena to 9,99$ (około 38 złotych) za miesiąc. 

Podsumowując, VPN jest świetną usługą dla osób, które cenią sobie bezpieczne i anonimowe korzystanie z sieci. Express VPN to w tym zakresie jeden z najlepszych produktów na rynku. Posiada ponad 1.000 serwerów, w 145 lokalizacjach, które znajdują się w 94 krajach z każdego kontynentu. Znakomicie sprawdza się także przy omijaniu blokad treści ze względu na lokalizację IP. Co może najważniejsze - Express VPN zapewnia najwyższe standardy prywatności.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag VPNtag Express VPN
To warto przeczytaćfot. Danny144
fot. inFaktfot. Cottonbro
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: