Eventy firmowe w formie pikników dla pracowników z rodzinami

26-09-2019, 21:10

Organizacja imprez firmowych w formie pikników sportowo-rekreacyjnych to ciekawy sposób na integrację zespołu wraz z rodzinami. Agencje eventowe w Warszawie i w innych dużych miastach wprowadzają tego typu imprezy dla firm do swoich ofert. Zainteresowanie wiąże się ściśle z rosnącą popularnością zdrowego trybu życia oraz odpowiedzialnością społeczną biznesu.

eventy firmowe

Recepta na sukces? Zaangażowanie w zabawy jak największej części pracowników i taki plan imprezy, aby każdy znalazł aktywność sportową dla siebie.

Organizacja imprez firmowych w formie wyjazdów, balów oraz uroczystych kolacji funkcjonuje na rynku od lat. Ostatnio jednak agencje eventowe maja coraz więcej zleceń dotyczących eventów firmowych w formie pikników. Takie imprezy dla przedsiębiorstw najczęściej są organizowane na świeżym powietrzu, nie tylko latem, ale aż do późnej jesieni i wczesną wiosną. Program wypełniają zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz atrakcje sportowe.

 

Jak organizować imprezy firmowe na sportowo?

Organizacja pikników firmowych to już spore wyzwanie w porównaniu choćby z wydarzeniami takimi jak wycieczka dla pracowników albo kolacja czy spotkanie na grillu. W przypadku nawet małej firmy na ogół niezbędne jest wsparcie ze strony agencji eventowej, która specjalizuje się w organizacji imprez. Działanie własnymi siłami niesie po pierwsze ryzyko wyłączenia z udziału w imprezie części pracowników firmy a po drugie oznacza też na ogół znacznie mniejsze możliwości. Dobra agencja eventowa dysponuje sprzętem oraz ludźmi, którzy mają doświadczenie w tego typu imprezach. Trzeba pamiętać, że nawet proste zabawy sportowe, takie jak bieg przełajowy czy mecz piłki nożnej wymagają dostarczenia wyposażenia. Niektóre zabawy powinny być też prowadzone przez profesjonalistów. Firmowy mecz siatkówki wypadnie o wiele lepiej, jeśli będzie zawodowo sędziowany, a zabawy dla dzieci najlepiej poprowadzą profesjonalni animatorzy imprez.

 

Bezpieczne imprezy firmowe

Organizacja eventów firmowych w formie pikniku rekreacyjno-sportowego wymaga szczególnej uwagi w zakresie bezpieczeństwa. Warto zapytać agencję eventową, która będzie się opiekować wydarzeniem o wszystkie sprawy związane z zabezpieczeniem imprezy. Użytkowany sprzęt sportowy powinien w dobrym stanie, a osoby opiekujące się zawodnikami powinny być obeznane z procedurami na wypadek problemów, takich jak zasłabnięcie, urazy czy… kłótnie. Pamiętajmy, że sportowe emocje przybierają różne formy.

 

Recepta na udany piknik firmowy? Dobry plan

Aby impreza firmowa na sportowo w pełni się udała trzeba ją zaplanować tak, aby nikogo nie wykluczyć. Jeśli uczestniczą w niej starsze osoby to dla nich także można znaleźć jakąś konkurencję – choćby… szachy lub warcaby. Dobrym pomysłem są też zawody w podziale na kategorie wiekowe.

Dobre agencje eventowe dbają o to, aby najmłodszymi zajmowali się profesjonalni animatorzy imprez dla dzieci. Pozwala im to także aktywnie uczestniczyć w zabawie. Firmowa impreza sportowa uda się najlepiej właśnie wtedy jeśli każdy, kto na nią przyjdzie znajdzie jakąś aktywność dla siebie. Ważne, aby nikt nie czuł się skrępowany z powodu gorszej kondycji fizycznej czy zdrowia. Profesjonaliści prowadzący takie eventy rekreacyjne z ramienia agencji eventowych mają na ogół swoje sposoby na rozładowanie napięcia i zaproszenie wszystkich do zabawy. Istotne jest, aby pamiętać o najważniejszym celu takiego firmowego eventu: a jest to integracja zespołu pracowników oraz promocja zdrowego stylu życia.

 

Jakie zabawy i konkurencje polecamy na pikniki firmowe?

Agencja eventowa zwykle dysponuje podstawowymi programami pikników sportowych, które są dostosowane do pór roku. Jakie uniwersalne zabawy warto rozważyć podczas imprezy firmowej?

  • biegi na krótkich dystansach. Może to być 1 km dla osób w średnim wieku i np. 200 metrów dla dzieci,
  • rowerowy tor przeszkód – także o różnej skali trudności dla różnych grup wiekowych. Do prostych wersji wystarczą plastikowe pachołki lub chorągiewki,
  • gra w bule – gra, w której każdy może uczestniczyć – nawet przedszkolaki,
  • badminton – zajmuje niewiele miejsca, a poradzi sobie z tą dyscypliną większość uczestników sportowej imprezy firmowej. Jeśli jest ryzyko wietrznej pogody, należy zadbać o odpowiednią osłonę placu gry,
  • siatkówka – można w nią grać od wiosny do jesieni,
  • szachy i warcaby – polecane szczególnie gdy wśród pracowników są osoby, którym trudno będzie uczestniczyć w zabawach ruchowych.

Zapraszamy do realizacji imprez firmowych z agencją eventową Moontime: https://moontime.pl/

Rekreacyjne i sportowe eventy firmowe są bardzo atrakcyjną formą integracji pracowników. Można je zorganizować bez konieczności wyjazdu i w przypadku dysponowania odpowiednim budżetem, zaplanować nawet kilka razy w roku. Pomożemy Państwu wybrać i zrealizować atrakcyjny program imprezy dla pracowników.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag nolstag komunikat firmytag eventy firmowe
To warto przeczytać


fot. Tavexfot. InPost
RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Serwisy specjalne: