Ericsson chce przejąć Elcoteq za 30 mln euro

24-06-2009, 16:52

Ericsson podpisał z firmą Elcoteq, swoim dotychczasowym dostawcą, umowę o przejęciu części jej mocy produkcyjnych w Estonii. Umowa przewiduje także transfer około 1200 pracowników

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Elcoteq zaopatruje stacje bazowe 2G i 3G firmy Ericsson w rozwiązania z dostępem radiowym oraz urządzenia transmisyjne i światłowodowe.

Cena przejęcia, 30 mln EUR, została ustalona na podstawie wartości zapasów i niektórych aktywów o mniejszym znaczeniu - poinformowała firma Ericsson. Umowa przewiduje również transfer około 1200 pracowników, a także transfer dzierżawy obiektów produkcyjnych.

Sprzedaż mocy i transfer pracowników Elcoteq ma związek z planem restrukturyzacji tej firmy oraz konsolidacji działalności produkcyjnej w Europie. Ericsson natomiast zdecydował się na tę transakcję, aby zapewnić sobie moce produkcyjne w Estonii - poinformowano w komunikacie prasowym.

Finalizacja transakcji, która wymaga zatwierdzenia przez władze monopolowe, jest planowana jeszcze w tym roku.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag przejęciatag Ericssontag Elcoteq
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.