Eric Schmidt chwali Steve'a Jobsa

02-09-2011, 12:14

Jego zdaniem był najlepszym CEO w ciągu ostatnich 50, a może nawet 100 lat.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć Tim Cook zapewniał w liście do pracowników, że po odejściu Jobsa z funkcji dyrektora generalnego firma się nie zmieni, wiele osób ma wątpliwości, czy gigant z Cupertino zdoła utrzymać obecne tempo innowacji.

>>Czytaj także: Następca Jobsa chętnie odpowiada na e-maile

Sonda
Steve Jobs był najlepszym CEO ostatnich stu lat?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ostatnio byłego szefa Apple'a pochwalił także jego dobry znajomy Eric Schmidt. Warto przypomnieć, że Schmidt przez dekadę obejmował stanowisko CEO w Google, z którego ustąpił na początku 2011 roku. Gdyby tego było mało, zasiadał także w radzie nadzorczej Apple'a, aż do czasu, gdy wyszukiwarkowy gigant rozpoczął tworzenie własnej platformy mobilnej, będącej bezpośrednią konkurencją dla iOS.

- Steve Jobs był najlepszym CEO w ostatnich 50, a może nawet 100 latach - powiedział Schmidt. - Zbudował Apple nie raz, lecz dwa razy. W podobnym tonie o wizjonerze z Cupertino wypowiadają się również inni prezesi informatycznych gigantów, z widoczną ulgą, że Jobs prawdopodobnie będzie dla nich teraz mniejszym zagrożeniem.

Schmidt wspomniał także o obecnym dyrektorze generalnym Microsoftu. Steve Ballmer i Steve Jobs różnią się jego zdaniem "zdolnościami". Przy okazji były CEO w Google zdradził też swoje przewidywania dotyczące rozwiązań, które będą cieszyły się w przyszłości dużą popularnością. Jego zdaniem bez wątpienia będą to usługi związane z urządzeniami przenośnymi, a także aplikacje wykorzystujące geolokalizację oraz rozwiązania społecznościowe.

>>Czytaj także: Eric Schmidt wciąż wieży w Google TV


Źródło: TechCrunch


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.