Ekrany MacBooków Pro z lepszą rozdzielczością

15-12-2011, 14:57

Nowe urządzenia zadebiutują prawdopodobnie już w drugim kwartale 2012 roku - dowiedział się serwis DigiTimes.

Ekrany nowych urządzeń mają się cechować rozdzielczością aż 2880x1800 pikseli (nie wiadomo przy jakiej przekątnej), do tej pory niespotykaną w stosunkowo niewielkich komputerach przenośnych.

Czytaj także: Nokia: Młodzież ma dość Androida oraz iPhone'a

Według DigiTimesa Apple chce w ten sposób po raz kolejny podwyższyć poprzeczkę, tym razem dla producentów konkurencyjnych netbooków. Obecnie najpopularniejsze MacBooki mogą się pochwalić matrycami w rozdzielczościach 1680x1050 oraz 1280x800 pikseli.

Jak donoszą źródła wśród dostawców podzespołów dla komputerów przenośnych, również Acer oraz Asus planują w następnym roku udostępnienie ultrabooków cechujących się rozdzielczościami ekranów 1920x1080 pikseli. Będą to zatem prawdopodobnie podzespoły o wiele niższej jakości niż w przypadku kalifornijskiego producenta.

Warto przypomnieć, że Acer zapowiadał niedawno, iż zrezygnuje ze sprzedaży tańszych i często niedochodowych przez to urządzeń. Ultrabooki będą naszym kluczowym elementem wzrostu w następnym roku - mówił szef Acera J.T. Wang. Tego typu urządzenia konkurowały będą przede wszystkim z MacBookami Air.

Czytaj także: iPad 3 już w lutym?


Źródło: DigiTimes, Acer
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy