Ekologiczne wypełnienia do paczek

28-05-2020, 09:45

Na rynku odnajdziemy wiele możliwości kupna wypełniaczy do paczek. Najbardziej popularnymi wypełniaczami paczek są: pianki do pakowania, folia bąbelkowa, wypełniacze z powietrzem, wypełniacz papierowy czy ścinki z papieru. Każde z tych rozwiązań będzie wsparciem dla przesyłki, którą chcemy zabezpieczyć. Od wyboru wypełniacza do opakowań będzie zależeć powierzchnia magazynowa którą należy zapewnić oraz wpływ jaki dany wypełniacz ma na środowisko.

Odbiór paczki przez ostatecznego konsumenta i to w jaki sposób przesyłka została zabezpieczona będzie miała także wpływ na przyszły wizerunek firmy. Dobrze wiemy, że opakowanie produktu jest jednym z bardzo ważnych czynników, wpływających na sposób postrzegania marki przez potencjalnych klientów. Jeżeli chcemy mieć wpływ na to, w jaki sposób marka zapadnie klientom w pamięć, musimy zadbać o każdy szczegół. A zatem należy zacząć od wyboru rodzaju opakowania. Jednym z trendów w branży opakowań są opakowania ekologiczne.

opakowania ekologiczne

Ekologiczne wypełniacze do paczek

Jeśli jesteś zaangażowany w ratowanie planety a przy wyborze wypełnienia paczek zależy Ci na przyjaznym dla środowiska komponencie to ekologiczny wypełniacz będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Wśród różnych rodzajów dobrym wyborem będzie wypełniacz papierowy do paczek. Występuje on pod postacią bibuły, papieru pakownego lub gazety. Wypełnienia paczek z papieru nadają się do recyklingu, nie zajmują dużych powierzchni magazynowych, a także posiadają duży wybór kolorów, kształtów i grubości. Niestety papierowe wypełniacze do paczek są dość sporym obciążeniem do paczki przez co całościowo kartony zwiększą swoją masę. Zwiększy to koszt całej inwestycji przez co może się okazać zbyć kosztowna.

Inne rodzaje wypełnienia paczek

Na rynku można spotkać także innego rodzaju wypełniaczy do opakowań. Warto rozważyć także opcje mniej ekologiczne, które w przeciwieństwie do papierowych wypełniaczy będą tańsze w eksploracji i pozwolą zaoszczędzić miejsce w magazynie. Poniżej wady oraz zalety pozostałych wypełniaczy:

  • pianki do pakowania

zalety: szybkie pakowanie, niskie koszty zakupu, możliwość wielokrotnego użytku,

wady: niezbędna duża powierzchnia magazynowa, nie dają możliwości pakowania kruchych i delikatnych przedmiotów.

  • folia bąbelkowa

zalety: do wielokrotnego zastosowania, niewielka waga, łatwe do zamortyzowania produktu,

wady: brak możliwości recyklingu, niewielkie i kosztowne w przetworzeniu,

  • wypełniacze z powietrzem

zalety: lekkie, czyste, oszczędność powierzchni magazynowej,

wady: wysoki koszt maszyn do pompowania powietrza, nieodpowiednie do ochrony ciężkich produktów.

Najbardziej wydają opcją dla zmniejszenia ilości wypełniaczy do paczek lub ich całkowitego wyeliminowania będzie dostosowanie kartonu do produktów. Zatem może się okazać, iż wypełniacz paczek nie będzie potrzebny. Opakowanie kartonowe, które będzie idealnie dopasowane do wymiarów towaru ograniczy wydatki związane z kupnem wypełniaczy, a także pozwoli na zmniejszenie kosztów przesyłki. Specjaliści z DS. Smith dzielą się wiedzą na temat wypełniaczy do paczek a także rozwiązania Made2Fit.




Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag opakowania ekologiczne
To warto przeczytać





fot. Geralt



fot. Geralt





RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: