Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Egzamin poprawkowy? Nie z serwisem Notatek.pl

28-04-2016, 13:45

Trzy miesiące wakacji to marzenie każdego studenta, niestety letnie plany często krzyżują niezdane egzaminy. Jak uniknąć sesji poprawkowej? Najlepiej zaliczyć wszystkie przedmioty w sesji letniej.  Oto kilka przydatnych porad jak zdać wszystkie egzaminy od serwisu Notatek.pl

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę

Wiadomo, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jednak jest to najskuteczniejsza metoda na zdanie wszystkich egzaminów. Niestety nie da się nauczyć całego semestru albo nawet roku w tydzień. Oczywiście są farciarze którzy zdają takie egzaminy bez nawet godziny przygotowania, ale nie warto liczyć na szczęśliwy traf gdy stawką są trzy miesiące odpoczynku od uczelni. W szkole często nie docenialiśmy wakacji, na studiach sytuacja się zmienia gdyż są to jedne z ostatnich w naszym życiu. Warto poświecić trochę więcej czasu na naukę i cieszyć się wolnym latem lub czasem który możemy poświęcić na zarobienie ekstra gotówki. Jak wiadomo nic tak nie psuje wakacji jak perspektywa wrześniowych egzaminów. Nikt też w wakacje nie chce pracować na opłacanie warunków. Do sesji lepiej jest zacząć się uczyć już wcześniej tak aby zdążyć z wszystkimi egzaminami przed końcem czerwca. To ile potrzebujemy czasu zależy od naszych indywidualnych zdolności, ilości egzaminów oraz ich trudności. Najwięcej czasu zajmie nam nauka przedmiotów całorocznych, najmniej fakultatywnych (chociaż to także bywa zgubne).

Odżywiaj się dobrze

Chociaż lato się zbliża, w trakcie sesji nie warto się odchudzać. Postaw na zdrowe przekąski, orzechy, gorzką czekoladę i bakalie. Raczej unikaj ciężkostrawnych potraw, chipsów i śmieciowego jedzenia. Nauce sprzyjają potrawy bogate w kwasy Omega 3 np. ryby, awokado lub oliwa z oliwek. Chociaż  w tym czasie często doskwiera nam zmęczenie i nie mamy zbyt wiele czasu – nie rezygnujmy z ruchu. Spacer może być zbawieniem dla naszego organizmu. Jeśli już musisz wspierać się napojami energetycznymi postaw na te dobrej jakość lub czarną parzoną kawę – nie warto oszczędzać na zdrowiu. Doskonałym sposobem na obudzenie organizmu jest np. przebieżka po schodach lub przewietrzenie pomieszczenia w którym się uczymy. Nie bój się też poświecić 15 minut na drzemkę która pomoże zregenerować siły do dalszej nauki.

Zorganizuj sobie materiały do nauki – odwiedź serwis Notatek.pl

Jeśli jesteś porządnym studentem i skrupulatnie notowałeś przez cały semestr – to świetnie. Pamiętaj jednak, że praca zespołowa przynosi jeszcze więcej korzyści. Czasem warto podzielić się swoją ciężką pracą. Często szukając materiałów, zaglądamy na różne portale społecznościowe, fora, a nawet strony uczelni, tracąc na same poszukiwania nasz cenny czas. Portal Notatek.pl, daję możliwość współdzielenia tekstów w jednym miejscu, nie tylko możemy wrzucić swoje notatki, ale także pobrać teksty kolegów. Serwis Notatek.pl posiada w bazie ponad 100 tysięcy materiałów do nauki z uczelni w całej Polsce. Nawet jeżeli nie zajdziesz tam przedmiotu z Twojej uczelni są duże szanse na to, że notatki z tego samego zakresu udostępnił ktoś z innej uczelni. Czasami także ci sami wykładowcy uczą w różnych szkołach tych samych przedmiotów – w odnalezieniu ich pomoże wyszukiwarka na stronie portalu. Ważne jest, że wszystkie udostępniane materiały zanim  pojawią się na stronie są sprawdzane przez moderatorów portalu Notatek.pl, pod kątem ich zawartości, praw autorskich, oraz sprawdzane czy nie znajdują się już w bazie serwisu. Jeżeli udostępniasz swoje notatki nie bój się ich podpisać, w szczególności jeśli są dobre – potraktuje je jako  reklamę.

 

Ostatnie artykuły:

fot. WWF