Pod koniec marca br. rusza interesujący projekt - trójwymiarowa wirtualna galeria, stworzona ze zbioru instrukcji gier, nadesłanych przez artystów. Co ciekawe, sami widzowie mogą, według podanej instrukcji, własnoręcznie wykonać prace wymyślone przez artystów. Internetową wystawę zatytułowano "ManualCC. Instrukcje gier dla początkujących i zaawansowanych" i zostanie ona opublikowana na licencji Creative Commons.
Internauci będą mogli oglądać wystawę ManualCC non-stop, za pośrednictwem portalu Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu", od 28 marca b.r. Zostanie otwarty dostęp do trójwymiarowej wirtualnej galerii, która umożliwia spacer po nieudostępnionym jeszcze szerokiej publiczności obiekcie.
Każdy odwiedzający będzie mógł obejrzeć wystawę, zapoznać się z towarzyszącym jej programem edukacyjnym, a także samodzielnie skomponować katalog, drukując ulubione prace i umieszczając je w wykonanym według zamieszczonej instrukcji oryginalnym pudełku. Do zwiedzania i zabawy internautom niezbędna będzie przeglądarka obsługująca technologię Flash (9.0). Wirtualny spacer po obiekcie umożliwią także biblioteki Papervision 3D, z których korzystała agencja Beestudio, przygotowując wirtualną galerię.
Jak wyjaśniają twórcy wystawy ManualCC, powstała ona w ramach seminarium dyplomowego Muzealniczych Studiów Kuratorskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2007 roku. Grupa dwunastu kuratorek (Marianka Dobkowska, Magdalena Drągowska, Anna Grajewska, Ewa Kobylarczyk, Magdalena Lipska, Cecylia Malik, Noriko Nagashige, Agnieszka Pindera, Monika Rendzner, Anna Sulich, Magdalena Torbus, Marika Zamojska) z Sebastianem Cichockim w roli promotora wspólnie stworzyli koncept wystawy, poświęconej grom i partycypacji.
Autorzy zastosowali licencję Creative Commons, pozwalając tym samym na swobodne kopiowanie, rozpowszechnianie, odtwarzanie i wykonywanie projektu w całości lub tylko jego fragmentów.
Do tej pory ManualCC przybierał formę wystawy, książki, kalendarza - wkładki w magazynie „Opcje”. Szósta edycja projektu po raz pierwszy pojawi się w przestrzeni wirtualnej. Jeszcze tej wiosny czekają nas także manifestacje ManualaCC podczas Berlin Biennale, a następnie w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.
ManualCC jest otwartym, konceptualnym projektem edukacyjnym. Dowodzi tego sam sposób komunikacji między i z artystami przy pomocy pocztówek (mail-art), który był powszechny w latach 60. jak i 70. Autorem ścieżki dźwiękowej, towarzyszącej wystawie jest Michał Jacaszek, któy na tę okazję stworzył materiał, oparty na interpretacji bogactwa dźwięków, jakie paradoksalnie słyszymy przy zatkanych uszach.
"ManualCC wersja 0.6:e-wystawa" objęty został patronatem medialnym m.in. Dziennika Internautów, kwartalnika VOX DESIGN i pisma o dobrej przestrzeni - AUTOPORTET.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*