Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

e-Rewolucja w pomorskiej policji

22-01-2010, 11:52

W tym roku mieszkańcy Pomorza mają zyskać dostęp do portalu e-Policja Elektroniczna Platforma Komunikacyjna Pomorskiej Policji ze Społecznością Regionu. Będzie to pierwszy system tego typu. Za 4,36 mln zł przygotuje go konsorcjum, którego liderem jest Comarch.

Nowe rozwiązanie ma usprawnić pracę ponad 7 tys. policjantów oraz pracowników cywilnych. Obejmie 39 jednostek policji w całym województwie.

Projekt e-Policja zakłada m.in. stworzenie portalu, na którym uruchomione zostaną interaktywne usługi. Każdy obywatel będzie mógł złożyć wniosek lub przekazać dokument w formie elektronicznej. System da też możliwość monitorowania spraw.

Każdy będzie mógł sprawdzić, czy wniosek wymaga uzupełnienia o kolejne dokumenty, czy jest na etapie rozpatrzenia, czy może już czeka na niego gotowa decyzja – tłumaczy podkom. Beata Domitrz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Dotychczas obserwowaliśmy upowszechnienie takiej formy kontaktu wyłącznie w samorządach. E-Policja będzie jednym z pierwszych projektów, w których również władza wykonawcza stawia na nowoczesność – dodaje kierownik grupy konsultantów Waldemar Pieńkowski.

Ponadto tzw. Publiczne Punkty Dostępu do Internetu umożliwią mieszkańcom Pomorza i turystom dotarcie do poszczególnych elektronicznych formularzy. Konsorcjum Comarch dostarczy m.in. komputery, serwery i sprzęt sieciowy.

Jest to jeden z sześciu projektów informatycznych w województwie pomorskim, które uzyskały finansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

>>> Czytaj także: KSIP: Policja chce nowej bazy danych


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Motorola skarży RIM