E-mail służy do przekazywania ważnych wiadomości

08-05-2010, 13:33

E-mail jest nadal najbardziej popularną formą komunikacji z najbliższymi i rodziną. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Microsoft na 2 tysiącach użytkowników systemów pocztowych Hotmail, AOL, Gmail, oraz Yahoo!Mail.

Do przekazywania ważnych wiadomości najczęściej wybieramy właśnie tę formę komunikacji, a w dalszej kolejności – komunikator internetowy lub serwis społecznościowy. Formy komunikacja z rodziną i przyjaciółmiPotwierdzają ten trend także badania przeprowadzone przez ShareThis w 2009 roku. Wynika z nich, że w 46 proc. przypadków informacją dzielimy się właśnie poprzez e-mail. Na kolejnych miejscach znajduje się Facebook (33,3 proc.), a następnie serwisy takie, jak: Digg, delicious.com, LinkedIn (14,4 proc.) oraz Twitter (5,8 proc.). Za pośrednictwem serwisów społecznościowych komunikujemy się w sprawach życia codziennego, gdy chcemy umówić się ze znajomymi na wspólne wyjście do restauracji, na dyskotekę czy wycieczkę. Co więcej, wyniki badania jasno wskazują na fakt, iż z innymi znajomymi komunikujemy się za pomocą serwisów społecznościowych, a z innymi przy pomocy poczty elektronicznej.

Każdego dnia do każdej skrzynki e-mail trafia średnio od 4 do 20 wiadomości, a 61 proc. internautów ma przecież trzy lub więcej kont pocztowych. Większość z nas nie ogranicza się do jednego sposobu odbioru poczty elektronicznej i przegląda e-maile zarówno za pomocą programu pocztowego, jak i strony WWW. Powoli rośnie też liczba osób, które odbierają korespondencję przez telefon komórkowy – z tego sposobu korzysta już 17 proc. badanych (ShareThis).

- Sprawna organizacja naszego życia społecznego w świecie, w którym dociera do nas masa informacji staje się coraz większym wyzwaniem. Ciągle się śpieszymy, gdzieś biegniemy i przez to trudniej jest nam utrzymać bliski kontakt z osobami, na których nam zależy – uważa Michał Kostrzewa z działu Consumer&Online Microsoft Polska. - Skrzynka pocztowa, którą łatwo porządkować i przeglądać, jest dla nas ułatwieniem w komunikacji. Z Windows Live Hotmail będziemy mogli korzystać na urządzeniach, które towarzyszą nam na co dzień – na naszym komputerze czy telefonie i powoli także na ekranie telewizora z dostępem do internetu i z przeglądarką - zapowiada przedstawiciel Microsoftu.

>> Czytaj też: Yahoo Mail i Gmail otwierają się dzięki OAuth

Sposoby komunikacji
fot. - Sposoby komunikacji
Według Diagnozy Społecznej 2009 około 90% polskich internautów korzysta już z poczty elektronicznej. I choć Polacy bardzo dobrze radzą sobie z przeglądaniem stron internetowych i sprawnie używają wyszukiwarek internetowych, to aż 66 proc. ankietowanych jest zdania, iż korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie e-maila z załącznikami wciąż należy do czynności trudnych.

Chris Jones, wiceprezydent Windows Live, zapowiadając nową wersję poczty elektronicznej Windows Live Hotmail, stwierdził, że będzie ona jeszcze bardziej intuicyjna w użyciu i sprawi, iż będziemy załatwiali nasze sprawy jeszcze bardziej efektywnie. Miejmy nadzieję, że nowa poczta Microsoftu podąży we wprowadzaniu innowacji i ułatwianiu życia internautom śladami poczty elektronicznej Google - GMail, w której ostatnio bardzo uproszczono właśnie to, na co najbardziej uskarżają się użytkownicy - dodawanie załączników.

>> Czytaj też: Gmail: po prostu przeciągnij i upuść załącznik


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31