E-booki najchętniej czytamy wieczorami

18-10-2011, 09:09

Ze względu na bardzo szeroką gamę urządzeń, które umożliwiają czytanie elektronicznych książek, możemy po nie sięgać niemal o dowolnej porze dnia.

Badanie przeprowadzone przez serwis Legimi pokazuje, że weekend nie jest wbrew pozorom najlepszym czasem na czytanie e-booków. Znacznie chętniej sięgamy po nie w na początku tygodnia, na przykład przed snem.

Czytaj także: Coraz więcej zamówień na Kindle Fire

Posiadacze e-czytników, takich jak Kindle, najchętniej wykorzystują je o godzinie 22. Podobnie jak w przypadku tabletów, aktywność tego typu urządzeń rośnie liniowo w ciągu całego dnia, z przerwami na posiłek niedługo po południu oraz około godziny 18.

Nieco zaskakiwać może fakt, że po e-czytniki sporadycznie sięgamy w weekendy, kiedy zwykle nie jesteśmy w pracy. Kindle oraz inne urządzenia tego typu są najczęściej wykorzystywane w środy, ale także w czwartki i piątki. Sobota to z kolei zwykle okres wypoczynku od czytelniczej rozrywki.

O jakiej porze czytają użytkownicy Androida?
fot. - O jakiej porze czytają użytkownicy Androida?
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku smartfonów Apple'a. Ich użytkownicy najchętniej czytają e-booki na ekranie telefonu około godziny 21 i również głównie w środku tygodnia. Nieco bardziej aktywni, jeśli chodzi o czytanie e-booków, są posiadacze sprzętu z Androidem. Wykorzystują oni swoje urządzenia również w środku dnia (najchętniej o godzinie 14), ale także późnym wieczorem.

Czytaj także: The Daily może odnieść sukces w dłuższym terminie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy