Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Tylko 7 proc. szkół prowadzi elektroniczne dzienniki lekcyjne. Nawet tam nie wyparły one tych papierowych.

Od września szkoły mogą zamiast papierowego dziennika prowadzić elektroniczny. Dyrektorzy podkreślają, że ma on same zalety. Sebastian Więckowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kwidzynie, zauważa, że dzięki jego wprowadzeniu uczniowie opuszczają mniej lekcji i mają mniej godzin nieusprawiedliwionych. Każdy rodzic otrzymuje osobisty login i kod, który umożliwia zarejestrowanie się na koncie dziecka i bieżące monitorowanie frekwencji i postępu w nauce.

Grażyna Piłat, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie, podkreśla, że system elektroniczny ułatwia pracę nauczycielom i dyrektorom. Wylicza średnią ocen uczniów i całych klas, tworzy zbiorcze raporty. Nauczyciele nie muszą już przygotowywać na wywiadówkę kartek z ocenami, bo drukują je z e-dziennika. Z kolei dyrektorzy mogą sprawdzać, czy nauczyciele na bieżąco oceniają uczniów, wpisują tematy lekcji itp.

>> czytaj też: Rodzice doceniają e-dzienniki

Oponenci wprowadzania nowinek informatycznych do szkół twierdzili, że skoro rodzice będą mogli wszystko sprawdzić wirtualnie, to nie będą utrzymywali kontaktu ze szkołą. Z ankiety przeprowadzonej wśród 1056 rodziców przez firmę Librus wynika jednak, że 46 proc. z nich ma lepszy kontakt ze szkołą. E-dziennik bowiem daje też możliwość e-mailowania z nauczycielami czy czytania szkolnych ogłoszeń. Nie wiadomo jednak, ile szkół ma już e-dzienniki. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie prowadzi takiej statystyki. Z danych firm sprzedających oprogramowanie wynika, że w sieci są oceny uczniów chodzących do około 2 tys. z prawie 30 tys. placówek. Większość poza e-dziennikiem prowadzi dziennik papierowy.

Więcej w Gazecie Prawnej

gazeta prawna


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *