Dzień Bezpiecznego Internetu, czyli wspólnie odkrywamy cyfrowy świat

06-02-2012, 22:38

7 lutego ponad 70 państw z pięciu kontynentów obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN).

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Z badań przeprowadzonych z dziećmi w wieku 9-16 lat w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wynika, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie są zasady bezpiecznego surfowania i nie potrafi mu pomóc w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w internecie. Dodatkowo prawie połowa rodziców nigdy nie dała dziecku wskazówek, co zrobić, gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi online.

Aż 58 proc. dzieci nie pamiętało, żeby kiedykolwiek korzystało z internetu wspólnie z rodzicami. Dlatego też hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie" - ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, iż internet powinien być elementem łączącym pokolenia, że można razem z najmłodszymi poznawać korzyści z surfowania.

Czytaj także: Tożsamość dziecka do wymiany

Obchodom DBI towarzyszy ogólnoeuropejska kampania medialna. Opracowany na jej potrzeby spot promocyjny opiera się na motywie wspólnego poznawania wirtualnego świata przez młodsze i starsze pokolenia.

Jak co roku, główną ideą polskich obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu jest realizowanie przedsięwzięć na rzecz bezpieczeństwa dzieci online przez szkoły, biblioteki, domy kultury i inne ośrodki lokalne w całym kraju. Co roku organizatorzy rejestrują ponad tysiąc takich imprez. Wszystkie zgłoszone inicjatywy można znaleźć na stronie: www.dbi.pl


Następny artykuł » zamknij

Amazon otworzy sklep?


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.